Sari la conținut

Postări Recomandate

Pai nu prea dau drumul la aia ca acuma am deflectoare :P dar o sa incerc sa vad daca e vreo diferenta.

In alta ordine de idei, mi mi se pare apropo de stergatorul de la luneta ca pleaca din pozitia de total la orizontala dar la capat (pana unde sterge si se opreste) ca nu ajunge chiar la 180 grade adica din nou la orizontala, se opreste cumva la 160-170 grade, si la voi e la fel?

Ramane un rest nesters. Acum pe ploaie nu e mare lucru insa la iarna cand va sterge zapada, se va micsora si mai mult aria lui de stergere..

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 327
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Gata, azi am fost și am ridicat mașinuța. E foarte tare. Am făcut primii 30 km.   Sent from my SM-G900F using Tapatalk    

Astăzi mașinuța a primit cadou un nou set de bare de portbagaj și un suport de biciclete de la Thule. Arată foarte bine pe mașină și cel puțin la mersul prin oraș nu se aude nici un vajait.

Am echipat masina cu folie anti inghet pt parbriz, sa vedem cum se comporta.     Sent from my iPhone 6+

Posted Images

.... insa la iarna cand va sterge zapada, se va micsora si mai mult aria lui de stergere..

Speranta este ca nu te vei apuca sa stergi zapada cu stergatoarele... Pentru undepartarea zapezii au fost inventate perii si raclete.

Daca intentionezi sa faci asta... sa nu vii sa te plangi ca astia au facut o masina proasta si ti s-au stricat stergatoarele/motorasul etc.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Speranta mea este sa montez alarma cu pornire astfel incat sa nu trebuiasca sa dau la racleta iarna. Dar daca va trebui sa merg dupa cineva blocat in Baragan, la cat de tare ninge acolo iarna, stergatorul nu va avea timp sa stearga deci inevitabil se va aduna zapada pe margini, atat la parbriz cat si la luneta..

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu mi-as dori sa te dezamagesti cand vei observa la iarna ca-ti trebuie o juma' de ora de mers la ralanti pentru a se incalzi pentru a topi chiar si zapada de pe geamul spate (luneta) caci cuplarea dezaburitorului nu se poate face prin modulul de pornire motor...

Totodata nici curatarea in totalitate a parbrizului n-o vei putea face cu pornirea din telecomanda!

Deci, pe scurt nu vei scapa de racleta si perie...

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si totusi deflectoarele au vreo efect la dezaburirea parbrizului? in plus, putin deschise geamurile din fata se face vreun curent de aer eficient pt habitaclu? nu as vrea sa le iau doar pentru decor. nu de alta dar la iarna pe nameti decorul asta s-ar putea sa incurce putin!

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de culoare, am avut si eu alb si se murdarea repede, acum am gri comete si e la fel de repede imputibila. Deci, exista vreo culoare antijeg in tara noastra? Asta asa ca mic offtopic.

 

Vechea masina era verde cameleon si imediat ce ieseam de la spalatorie se vedeau praful si alte murdarii pe ea...

Dusterul este "gris basalte" adica un fel de nisipiu si am ramas surprins cat de bine poate sa tina la mizerie. Chiar daca sa spunam ca nu o spal 2-3 luni in conditii normale de circulat(oras si drumuri in afara insa fara noroaie,etc) aproape ca nu se vede mizeria sau mai bine zis este camuflata discret :)

Daca esti la 2 metri de masina normal ca se observa insa daca te departezi putin pare ca proaspat spalata :)

Editat de klaus
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am avut probleme cu dezaburirea parbrizului pana acum pt ca nu s-a aburit. E drept ca am avut geamul crapat tot timpul deci asta ar trebui sa insemne ca e ok si ca isi fac treaba deflectoarele de vand.

Legat de ce zici tu @Daniel, inseamna ca o sa am o problema. Poate ca intr-adevar, alarma cu pornire nu este ceea ce caut, am observat si eu ca de la P-ta Muncii mergand spre Stefan cel Mare abia pe la Obor baga caldura cum trebuie, deci dureaza un pic.

Ma mai documentez..

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



  • Susține forumul

    Cumpără de la eMAG apăsând întâi acest buton

    și vei susține forumul.

    Recomandăm și PCGarage, Fashion Days, Elefant.ro, CEL.ro, F64, evoMAG, Libris, Flanco, Anvelope-oferte.ro

    De fiecare dată când dai mai întâi click pe unul din aceste linkuri de mai sus, iar abia mai apoi cumperi, ajuți forumul cu un mic comision care se întoarce în contul de afiliere.

  • Inregistrare/Autentificare

    Pentru a putea posta, te rugam sa te inregistrezi / autentifici.

  • ForumDuster.ro pe Facebook

  • Topicuri

  • Postări

    • Tu ai patit cum am avut si eu o speță! La reprezentanta Skoda..la ITP..Ca de ce la cauciucurile de iarna nu am indice de viteza V sau mai mare? Eu aveam T. Mi.am dat seama ca dorea si el o mica șpagă.. Nu am mai apelat la ei! 
    • Nu Nemultumirea este pentru ca: 1. Am schimbat anul trecut bieleta (pipa) dreapta la reprezentanta cu piesa cumparata de la reprezentanta, am facut geometria si am trecut inspectia itp in ziua respectiva la statia itp din cadrul reprezentantei. Masina avea 74000 Km. Anul acesta tot la statia itp respectiva si tot inginerul acela mi-a spus ca nu ma trece daca nu inlocuiesc bieleta (pipa) drepta. Masina are 78000 Km si a fost condusa (cu grija) numai de mine. Nu mi se pare ok sa-mi ceara sa schimb piesa dupa 4000 Km; 2. Anul trecut nu mi-a spus nimic de flansele de la amortizoarele fata. Acum mi-a spus ca nu ma trece daca nu le schimb. Inteleg ca masina este veche (19 ani) dar nici anul trecut nu era noua. Putea sa ma avertizeze ca trebuiesc inlocuite si chiar le schimbam intr-un interval de un an (la reprezentanta si cu piese de la reprezentanta - cum am si facut acum). Masina este pastrata in conditii foarte bune, la temperatura de 15-20 grade tot anul si fara soare. Cat putea sa imbatraneasca cauciucul de la flanse daca anul trecut a fost cat de cat bun - dovada ca nu am primit nicio atentionare.  Mi-a spus ca ar fi bine sa inlocuiesc si amortizoarele deoarece nu mai sunt noi si tot platesc manopera pentru flanse. Aici am inteles si o sa le schimb dar nu imediat. Nu a fost o cerinta ca sa ma treca la inspectie. A fost doar o avertizare. Inteleg asta. Desi mecanicul cand a inlocuit flansele mi-a spus ca amortizoarele sun incat bune.   (Daca platesc gazele ca sa tin la caldura un Logan vechi nu are rost sa vorbim de bani.)   (Am mers cu Skoda 120 L, fabricata in 1978, prin toata tara, inclusiv pe Transfagarasan. O masina buna si sigura.)
    • in curand vinzi cu tot cu Duster Mi-am facut socotelile -raman doar la bare, cutia nu mi intra deloc in buget .  Daca cineva vrea cutia..raman in cursa:)Daca nu - spor la vanzare!
    • Cum ai vrea sa apară in anunț? Ceva mai concis. 
    • Buna ziua! As dori sa modific anuntul pentru ca nu prea gasesc bare transversale care si fie compatibile cu trpa panoramica de la Bigtser. Prin urmare am de vanzare si o cutie Thule cu setul de genti aferent: 1 x Set de genti Thule GoPack 8006 pentru cutiile portbagaj (Cod pachet: TA8006)       1 x Thule WingBar Edge gri - TA9581 (Cod pachet: TA9581)       1 x Cutie portbagaj Thule Force XT L Negru Mat (Cod pachet: TA6357)   Cutia folosita doar de cateva ori. Vand doar impreuna pentru 2000 RON tot pacehtul. Nu este negociabil.  
×
×
  • Creează nouă...