Sari la conținut

Curatare geamuri de pete de arsura


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 16
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Zile cu activitate crescuta

Top participanti la discutie

Am gasit 2 firme care ofera servicii de PDR (original auto - otopeni si fast auto deal - chitila) pentru reparatia infundaturii de pe usa.

 

In afara de Lucian mai are cineva informatii despre vreuna din cele 2 firme?

 

Stiti cumva cum lucreaza fiecare? Despre cei de fast auto deal n-am gasit nimic pe net iar in ceea ce ii priveste pe cei de la original auto, parerile sunt impartite: unii spun ca sunt multumiti, altii ca n-ar mai lucra niciodata cu ei.

 

Preturile pe care le-am primit difera mult (original auto mi-a dat un pret dublu fata de fast auto deal si cand l-am intrebat daca reparatia va iesi perfect - dat fiind pretul dublu fata de al concurentei - omul s-a suparat si mi-a dat binete din mers. As trece si peste orgoliul lui ranit daca as fi sigur ca face treaba buna) dar nu stiu nimic despre calitatea lucrarilor fiecaruia.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am fost eu la cei din Otopeni, inainte sa vand Logan-ul. Au lucrat foarte bine. O conditie ar fi sa fie, pe cat posibil, vopseaua originala sau, daca a fost revopsita, sa se fi facut treaba serioasa.

La portiere, capote, aripi (acolo unde se poate ajunge) se scot indoiturile foarte bine. Am vazut si un caz in care un montant spate infundat local vreo 2 cm nu a putut fi rezolvat - nu aveau pe unde baga ceva tije pentru a tine contra.

Frumos e sa speli masina inainte de a merge la ei dar daca nu le place rezultatul o spala ei, acolo, inca o data.

Una peste alta, eu am fost multumit, am sa mai merg pentru ca un "grijuliu" a lasat sa "cada" portiera si mi-a lasat o urma pe aripa fata dreapta.

Succes.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand am patit d-astea cu funingine pe masina, ce-i drept la mine a fost funingine cu grasime, de la un gratar facut pe scut de tractor (o porcarie, sa nu incercati) am frecat la ea cu carpa si solutie de curatat geamul. S-a luat pana la urma, cam greu, da' s-a luat.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...