Sari la conținut

Postări Recomandate

  • 4 weeks later...
  • Răspunsuri 120
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Nu m-am putut abtine si am facut noapte alba montand noile lampi; urmeaza poze facute ziua. In realitate arata mult mai bine ca in poze   Dacia Duster Teil LED Rückleuchten LTI ® Light Tube:   h

Na pana cand nevasta a pregatit pe fete de dormit eu m-am pus pe treaba. Nu trebuie mai mult de 15-30 de minute pentru schimbarea stopurilor. Pozele sunt mai jos...din pacate nu sunt mester in ale at

Deschid acest topic pentru diversele tipuri de stopuri led pentru Duster. Incep cu ale mele: au si un pret special (de la importator) de 200 euro pentru membrii forumului! *doresc sa fac o precizar

Posted Images

@bert794 - stopurile sunt legale. Nu te poate opri pentru ele. Iar daca comenteaza pe ele se gaseste stantata certificarea.

 

 

TorangaSama sa inteleg ca daca merg cu ele la RAR nu se iau de mine domnii ingineri? Mentionez ca am achizitionat Dusterul din Ungaria, de la reprezentanta, pentru inmatriculare trebuie sa merg eu la RAR. M-am si programat pe 3 martie, dar deja am si stopurile, deocamdata in garaj. Dar ma tenteaza tare mult sa le si montez. Numai ca mi-e teama de domnii ingineri de la RAR.

 

Astept un raspuns :baby:

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

.... daca merg cu ele la RAR nu se iau de mine domnii ingineri? Mentionez ca am achizitionat Dusterul din Ungaria, de la reprezentanta, pentru inmatriculare trebuie sa merg eu la RAR. M-am si programat pe 3 martie, dar deja am si stopurile, deocamdata in garaj. Dar ma tenteaza tare mult sa le si montez. Numai ca mi-e teama de domnii ingineri de la RAR.

 

Astept un raspuns :baby:

De ce tre' sa mergi cu noile stopuri LED la RAR? Chiar daca masina este achizitionata din Ungaria, acele stopuri nu sunt OMOLOGATE pe Duster. Deci, in consecinta, Domnii Ingineri s-ar putea sa se impiedice!

Le pui, frumos, pe masina dupa ce ai fost la RAR si ti-ai obtinut Cartea de Identitate!

La ITP, dupa aceea, inginerii de-acolo nu se mai iau de proprietari care au stopuri LED pe masini. Dar in cazul tau ITP-ul vine abia peste 2 ani!

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

stopurile sunt in 3 variante :

crom , rosu , negru

 

le gasesti in linkul sponsorizat din stanga sus de pe acest site. ele sunt la 200 euro setul pentru membrii forumului sau 267 euro pentru restul lumii.

 

eu , personal , am alergie la crom :) de aia le-am ales pe rosu.

daca aveam masina neagra as fi ales stopurile pe negru ca in poza pusa de tine.

 

pe masina alba, care ar merge oare mai bine? - rosu sau negru?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stopurile sunt omologate pt duster pentru ca au stantate undeva pe ele un "E2"

Cel putin asa e in germania

Aici nu trebuie luate jos pt rar

In Germania este cu totul altceva! Acolo merge pastrat pe masina orice produs care este autorizat TÜV.

In Romania, in schimb, cei de la RAR sunt foarte "deranjati" de ceva montat pe masina care nu are omologarea producatorului sau, omologarea individuala.

La ITP, intradevar, oamenii de-acolo nu sunt chiar asa de stricti.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...