Sari la conținut

Razvan09

Anvelope iarnă

Postări Recomandate

Bună, în momentul se față am pe duster (2010) anvelope m+s însă fără fulgul de zăpada, aproape noi identice. Problema mea este că mai am 4 cauciucuri de iarna 2-2 firme diferite însă pe aceleași dimensiuni. Întrebarea mea este, să le schimb chiar dacă nu sunt de aceeași firma sau sa le păstrez pe cele m+s aproape noi fără fulg? Dacă le schimb pe ce punte pun anvelopele mai bune? Mulțumesc, mă scuzați dacă am greșit topic, sunt nou.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Pentru 4x4 ar trebui toate 4 la fel.  La 4x2 poti merge linistit cu cauciucuri diferite fata- spate.

In ceea ce priveste iarna sau all season, depinde pe unde folosesti masina.

Partajează acest post

Link spre post
Acum 13 ore, Razvan09 a spus:

Bună, în momentul se față am pe duster (2010) anvelope m+s însă fără fulgul de zăpada, aproape noi identice. Problema mea este că mai am 4 cauciucuri de iarna 2-2 firme diferite însă pe aceleași dimensiuni. Întrebarea mea este, să le schimb chiar dacă nu sunt de aceeași firma sau sa le păstrez pe cele m+s aproape noi fără fulg? Dacă le schimb pe ce punte pun anvelopele mai bune? Mulțumesc, mă scuzați dacă am greșit topic, sunt nou.

Neaparat pe aceeasi axa sa fie acelasi profil si marca de cauciuc. Chiar daca este aceeasi firma poate sa fie profilul diferit.

Partajează acest post

Link spre post

Din punct de vedere legal, pentru iarnă, nu este suficientă inscripția M+S. Trebuie și fulg. 

Din alt punct de vedere, mai uman, eu m-aș simți mai în siguranță cu cele mai noi dintre ele.

Partajează acest post

Link spre post

Gresit, M+S, M&S, traducere  Mud and Snow sau fulg

Partajează acest post

Link spre post

BFG KO au M+S și fulg. Dar nu sunt decat All Terrain, nu de iarnă. 

Partajează acest post

Link spre post

Daca au inscriptia M+S si fulgul le poti folosi si iarna fara sa primesti amenda, ca nu sunt eficiente pe zapada este altceva. In ultimul timp majoritatea producatorilor pun aceste inscriptii ca sa te atraga exact pentru ideea ca nu primesti amenda. In asta sa si transformat acesta inscriptie, sa se poata identifica usor cine poate fi sanctionat si cine nu. :bye: :no: :bye: :no: :bye:

Partajează acest post

Link spre post

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• Creează nouă...