Sari la conținut

Dacia DARKSTER la Frankfurt 2011 - super tuning by Elia AG


Postări Recomandate

dacia-darkster-col.jpg

 

Dark(ster) Duster este noua infatisare a Daciei Duster prezentata de tunerul german Elia. Acesta a adus cateva imbunatari atat la nivel vizual cat si tehnic,astfel:

 

 

spolier ELIA Premium 235 EUR

arcuri ELIA 219 EUR

amortizoare ELIA 239 EUR

kit evacuare inox 2 tevi 80mm 399 EUR

kit proiectoare (montate pe barele portbagaj) 325 EUR

proiectoare ceata cu LED 89 EUR

ornament plastic proiectoare ceata (efect cromat) 79 EUR

dispersor semnal lateral 19 EUR

bec semnal (efect cromat) 14 EUR

huse scaune piele sintetica brodata (2 culori) 419 EUR

ornament inox aeratoare bord 75 EUR

ornament plastic oglinzi laterale (efect cromat) 89 EUR

roofbox 240 EUR

suport roofbox 229 EUR

set jante aliaj 20 inch 850 EUR

jante aliaj 16 inch + anvelope iarna 999 EUR

chiptuning ELIA Elditronic (+ 16 hp / + 28 Nm) 425 EUR

bullbar & protectii laterale inox & protectie bara spate 299 EUR / 169 EUR / 75 EUR

manere usi cromate

ornament prag cromat

colant negru mat

jante aliaj 8 x 18 with Onyx ELIA 235-50-18

 

 

Pret masina expusa (1.5 dCi):

 

varianta 4x2: 23 890 EUR

varianta 4x4: 25 790 EUR

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

oare asa sa fie? sau vulpea cand nu ajunge la struguri zice ca sunt acri.....

 

Eu plec maine la Frankfurt la salon si o sa ma uit mai bine dar pana una alta....arata prea frumos pentru tara asta plina de carcotasi....nici nu ma mir ca nu vine Elia pe pamant romanesc.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca tu ai fi de acord sa platesti o caruta de bani pentru o folie pusa ca in poza de mai jos, sa fii sanatos! Aia se vor experti in tunari si modificari de masini, nu sunt baietii de cartier care mai fac bani de-o bere.

resources/image/1310

PS: Drum bun! Ai grija sa-ti cumperi gusterul al mai tunat sa le faci in ciuda "carcotasilor". ;)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


  • Susține forumul

    Cumpără de la eMAG apăsând întâi acest buton

    și vei susține forumul.

    Recomandăm și PCGarage, Fashion Days, Elefant.ro, CEL.ro, F64, evoMAG, Libris, Flanco, Anvelope-oferte.ro

    De fiecare dată când dai mai întâi click pe unul din aceste linkuri de mai sus, iar abia mai apoi cumperi, ajuți forumul cu un mic comision care se întoarce în contul de afiliere.

  • Inregistrare/Autentificare

    Pentru a putea posta, te rugam sa te inregistrezi / autentifici.

  • ForumDuster.ro pe Facebook

  • Topicuri

  • Postări

    • Presupunand ca indicatia de consum mediu e corecta, da, e usor de facut calculul, dar l-am prins ca afiseaza eronat cu ~ 0.7L/100km x 500km => 3,5 L eroare. Intrebarea se referea insa la o informatie utila cum as putea din diagnoza(mai exact pe unde sa caut) sa afisez aceasta informatie mult mai utila pt. mine decat consum instant.
    • @Stef13, daca iti mai amintesti, care din setarile de Clock le-ai folosit: - Clock displayed from CAN / RTC OFF - Clock displayed / Not Set / RTC ON - Clock displayed and Set / RTC ON Multumesc! Legat de resetare Oil change si Service Time, la Duster 2 , 2023, merge exact cum scrie in manual, folosind butoanele de pe volan, contact pus, motor oprit.
    • Traseu Bucuresti-Suceava (445 km) am avut consum 9.6 si costul a fost de 140 ron. Am mers mereu cu putin peste limita de viteza peste tot pe unde am prins. Imi pare rau ca nu am retinut viteza medie... Recomand acest site pentru a va calcula consumul: https://gps-online.webshow.ro/calculator-consum.html
    • Mai poti vedea si numarul de kilometri parcursi de la ultimul reset. Prin urmare, faci o impartire simpla si ai aflat ce te intereseaza.
    • Pt. ca se pare ca e mai simplu din butoane... "Duster2 (also Sandero3/Logan3/Jogger?): On the Duster2, all parameters are in the speedometer (Cluster_L1_L2) under Ecrans Configuration, Conf Entretien. As with Gen. 2, you can set eight values: interval and remaining days/km for both oil changes (Vidange) and maintenance (Révision). Resetting the counters to their initial values is more complicated (select the Oil drain reset or Service reset function from the RoutineIdentifierList and execute the routine using the Oil DRAIN RESET Exec button. It seems to be easier to reset the values in the on-board computer menu." Sursa
×
×
  • Creează nouă...