Sari la conținut

Postări Recomandate

Buna ziua , daca nu am postat bine rog adm. sa-l mute unde-i este locul. Sa va povestesc patania mea . Vineri 11.10 a.c. am plecat de la Rm. pana la Tg.Mures.Aproape de Sighisoara se auzea un fasait la motor. Avand o experienta anterioara de la un Peugeot 307 la care s-a spart furtunul care ducea la interculer, mi-am dat seama ca tot ceva asemanator este si la Dusterica. Telefonic am facut programare la service Dacia Tg.Mures.  Mecanicii de la service au desfacut tubulatura care este prinsa pe motor de la turbo suflanta spre interculer spunandu-mi ca inelul de etansare a celor doua tubulaturi nu mai etanseaza si trebuie schimbat. Bun, zic eu , sa-l schimbam. De acord,spun ei, dar costa 1200 lei ca vine cu tubulatura cu tot. In cazul acesta am renuntat spunandu-le ca merg asa pana la Rm.Valcea cu toate ca imi taia gazul cand intra turbo. Am platit 54 lei manopera si am plecat. Acasa ,avand un mecanic pe strada, l-am rugat sa se uite un pic la masina  si....ce sa vezi, mi-a desfacut furtunul din imagine care este spart. Costuri ??  3 lei colierele de prindere, iar furtunul tot de la acelasi magazin - gratis. Multumesc celor de la Dacia Targu Mures pentru vasta experienta de care au dat dovada si totodata imi pare rau de ei ca nu m-au facut sa cumpar tubulatura" sa castige si ei un ban cinstit".

furtun .JPG

Editat de Cornel
  • Like 1
  • Mulțumesc! 1
  • Haha 2

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• Creează nouă...