Sari la conținut

mihai80

Stergatoare parbriz nu functioneaza

Postări Recomandate

Salut, ma confrunt cu o problema: alaltaieri a plouat toata ziua, am mers cu masina si nu a avut nimic. Noaptea a nins, dimineata la actionarea stergatoarelor s-a ars siguranta; la inceput doar la actionare, apoi cand o introduceam in papuci; am ars multe sigurante, astazi este soare , uscat, cald in masina si tot o arde. Am inteles ca se poate sa intre apa pe undeva la instalatia electrica, s-a mai intamplat cuiva problema asta?

Editat de mihai80

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu sistemul de de sters nu am auzit sa fi fost problem.Nu sunt electrician dau doar cu parerea. La Dacia au fost la in moment dat, problem cu pompa de la lichidul de sters parbrizul. Se defecta, erode, colmata, bloca din cauza lichidului de sters ieftin si prost. Daca este pe aceasi siguranta atunci acolo e buba. Dar oricum electrician specializat, mai ales daca esti pe benzina ( ca nu vad din datele tale ).

Partajează acest post

Link spre post

Este diesel, 2012. Credeam ca este ceva uzual, am citit pe la Logan ca intra apa la relee, nici nu stiu unde sunt releele, ca nu vreau sa o mai duc in reprezentanta ca nu sunt multumit, sprituitorul functioneaza.

Partajează acest post

Link spre post

Nici vorba.

Ca fost pompier i-ti recomand cu ' caldura ' vizita la un electrician auto.

• Îmi place 1

Partajează acest post

Link spre post

Era motorasul in scurt, il fortasem nedand zapada de pe parbriz. Ciudat, ca nu era inghetata, iar la alte masini de le am avut nu a fost problema.

Partajează acest post

Link spre post
Autentifică-te pentru a urmări asta