-
Număr conținut
341 -
Înregistrat
-
Ultima Vizită
-
Zile Câștigate
34
Orice postat de adailton
-
Martor preincalzire Bujie incadescenta aprins in timpul mersului
topic a răspuns la adailton adailton în Sectiunea tehnica
Revin, Dupa o noapte "agitata", de dimineta am descins la garaj, unde totul a fost normal. Pornire normala, demaraj "OK", fara pierderi de turatie, bineinteles ca martorul nu s-a mai aprins. Am iesit din oras, catre Sighisoara, unde pe cateva portiuni de urcare, i-am dat "blana"....ce mai, totul a fost ok, ca alaltaieri:). Luni o sa ma duc la service, deoarece, cred, ca nu functioneaza corect un senzor, citeste eronat ceva sau undeva, pe partea electrica este vreo problema. Sper, numai, sa nu fie "bai" cu vreun injector,.......cu toate ca, nepricemandu-ma , manifestarile nu sunt cele normale -
Martor preincalzire Bujie incadescenta aprins in timpul mersului
topic a răspuns la adailton adailton în Sectiunea tehnica
Salut, Din pacate, intre timp, am mai cautat pe net si toata lumea o da pe defectiune la injectoare. E drept ca pe alte forumuri, pentru alte firme de masini. Ma cam sperie. .....Dar, cum naiba, ieri si alaltaieri am fost de la Tg Mures-Bacau, alimentat cu motorina "scumpa" de la Mol, pot spune ca de obicei, masina a mers perfect, ca intotdeauna. Astazi am mers pana la Auchan Tg Mures, a mers perfect, am venit spre garaj, la fel perfect, pana la semafor, nu am oprit motorul, dar cand las ambreiajul sa plec, masina incepe sa danseze anormal si becul se aprinde. Asta nu pot intelege. In fine, -
Martor preincalzire Bujie incadescenta aprins in timpul mersului
un topic a postat adailton în Sectiunea tehnica
Salut, Astazi la intoarcere spre casa, am avut neplacuta surpriza, la plecarea de pe loc, de la un semafor, sa constat ca masina, a inceput sa mearga in "zvacuri", iar dupa cativa metri martorul luminos pentru preincalzirea bujiilor incadescente sa se aprinda. Am facut o tura de cartier si defectul a persistat. Luni o sa "fug" la service, dar pana atunci astept parerile voastre. 1500 dci, 110 cp, 42000 km -
Salut, Asa va arat Duster-ul meu, pe drumurile patriei. de acum inainte, in memoria celui ce a fost, Ioan Dicezare, as al aviatie de vanatoare romanesti, in cel de-al doilea razboi mondial. Dicezare zboara spre cer:
-
Salut, Astazi mi-au schimbat si mie, in garantie, senzorul pentru "prezenta apa in filtrul de motorina". Simptome: se aprindea led-ul galben de la bord, doar dupa ce porneam de pe loc si ramanea aprins, circa 2 km, dupa care stingea si nu se mai aprindea, pana nu opream si reporneam. In prealabil, mi-a fost verificata si prezenta apei in filtru, dar apa nu a fost. Ce e curios, am avut probleme, imediat dupa ce am alimentat. Cat am mai avut motorina in rezervor, nu a fost nici o problema. Parca a simtit ca am alimentat Drumuri bune tuturor
-
Tutorial montaj Parrot Asteroid pe Dacia Duster
topic a răspuns la adailton dust3radmin în Manuale & tutoriale
Salut, Am si eu cateva intrebari: -fata este detasabila? -care e treaba cu internet-ul; am vazut ca scria ceva pe cutie. -are sistem de operare Android? -daca trec prin Bucuresti, mi-l montezi si mie.. ? Contra cost bineinteles.. Multumesc pentru intrebari -
Salut, Nu am mai scris despre aceasta problema pentru ca am asteptat.....Dupa cum am scris si mai sus, eu am fost la service, la Tg Mures, unde mi-au dat jos tot bordul si au verificat si dat cu spray contactele. De aproximatix un an eu nu am mai avut aceste anomalii si nici CB nu s-a mai resetat. Drumuri Bune!
-
Dacia Duster benzina vs diesel
topic a răspuns la adailton dust3radmin în Dacia Duster 2 noul offroader
Salut, Cu foarte multa obiectivitate, desi sunt posesor de Duster, versiunea Diesel, va spun fara indoiala, ca tratati problema cu foarte mare subiectivism. De fapt, pe acest thread, discutile vor continua pe aceeasi linie si la fel ar fi fost daca ar fi un thread, diesel vs benzina. In primul rand alegeti ce va place si ce va tine buzunarul. Restul e can-can. Motoarele, atat pe benzina cat si pe motorina sunt ok si retineti, foarte fiabile. Referitor la Diesel, problemele de pe Logan, probleme la care au contribuit si modul de conducere "romanesc', in viteza 4 cu 40km/h, au contribuit -
Salut, Sunt un pasionat de "drumuri", in sensul in care, sunt pasionat de lucrari de infrastructura rutiera si feroviara. Mai jos aveti doua poze cu Prafosu' pe Centura Clujului, inca, din pacate in constructie. Drumuri Bune!
-
Kilometraj - scrie aici cati kilometri ai cu Dacia Duster
topic a răspuns la adailton dust3radmin în Discutii generale
Km la bord: 30000 Data: 31-03-2012,infoEveniment:31-03-2012,info -
Dacia Duster benzina vs diesel
topic a răspuns la adailton dust3radmin în Dacia Duster 2 noul offroader
Salut, In primul rand sa i-l stapanesti cu mare, mare placere. Referitor la partea tehnica, din cate am mai citit si eu, propulsorul pentru Duster-ul de 110 CP, are unele modificari semnificative. Dar sa sti de la mine, indiferent de masina, combustibil, vorba unui batran mester, dintre garajale blocurilor, acele de la bord trebuie sa arate nordul.: Drumuri bune! -
Dacia Duster benzina vs diesel
topic a răspuns la adailton dust3radmin în Dacia Duster 2 noul offroader
Salut, Poti sa ne dai si noua adresa unde ai citit aceste review-uri? Solicit, deoarece, aceasta "problema" era frecvent raportata pe Logan. Multumesc anticipat. Drumuri bune! -
Intalnirea Nationala a Dusteristilor, editia II, feb 2012
topic a răspuns la adailton dusty2010 în Intalniri & Evenimente
Salut, Am inteles... Sa o folosesti cu placere. Intreb, ca m-ar interesa si pe mine 1 buc. Mai caut. Drumuri bune! -
Intalnirea Nationala a Dusteristilor, editia II, feb 2012
topic a răspuns la adailton dusty2010 în Intalniri & Evenimente
Salut, I-mi poti spune cat a costat si de unde ai achizitionat-o? Multumesc, -
Salut, Pentru martori luminosi, am fost la service exact cand au ramas aprinsi ori s-au aprins, mi-au citit anomalia, au trimis-o la Pitesti. De acolo au primit rapsunsul sa verifice toate contactele de la tabloul de bord, lucru pe care de altfel l-au si facut mesterii de la Tg Mures. Rezultatul a fost, ca totul este ok. La fel si cu usa, s-a rezolvat prin punerea unei bucati de burete mai tare. Nu se mai aude nimic. Drumuri bune!
-
La probleme cauzate de ger, puteti trece si inghetarea busonului de la rezervor. Eu am patit-o astazi si am rezolvat-o cu spray pentru dezghetare. Am splat masina inainte cu o noapte de ger, joia trecuta, am alimentat si pana astazi nu am avut probleme. Astazi la peco...ciuciu banana.
-
@WildPuppy Felicitari pentru modul in care ai explicat "problema"! Drumuri bune!
-
Salut, Daca te referi la filtrul pentru motorina, ai cateva poze mai in spate cu ce am gasit in el. Drumuri bune!
-
Dacia Duster cel mai mic consum
topic a răspuns la adailton dust3radmin în Dacia Duster topuri si recorduri
Si eu ma gandesc la aceste aspecte, odata cu debutul sezonului rece, cand am observat o crestere a consumului. Eu am impresia, ca si incalzirea foarte greoaie a motorului duce la acest aspect. De fapt, asta e cea mai logica explicatie. 4 linii(pavele) nu am mai vazut demult. -
Salut, Am aproximativ 25 000 km si am aceasta "problema"; s-a manifestat de la inceput. Mi-am pus si eu destule semne de intrebare, la inceput, dar acum nu ma mai deranjeaza. Masina o am din martie 2011. Drumuri bune!
-
Salut, Eu circul cu ventilatorul pornit, indiferent de anotimp. Daca nu,masina se abureste. Aerul este pus pe sistem deschis, comunica cu exteriorul. La precedenta masina, un Logan, am circulat 5 ani cu ventilatorul pornit. Nu am constatat nici un defect. Drumuri bune!
-
Salut, Revin cu urmatoarea precizare, la care tin sa mentionez, ca am studiat intens.... Am mers cu cauciucurile de iarna pe piatra cubica, in locurile unde vibra volanul si trepida toata masina. Surpriza, vibratiile au disparut aproape complet, dar ramane senzatia de fragilitate Eu unul recunosc, ca nu am verificat niciodata presiunea pneurilor de vara sau all-season, cu care a venit masina din fabrica. Drumuri bune!
-
Salut, Daca este asa cum zici, atunci ar trebui sa avem si rezultate la un moment dat. Drumuri Bune!
-
Continui sa postez: Duster Bistrita
