Sari la conținut

adailton

Members
  • Număr conținut

    341
  • Înregistrat

  • Ultima Vizită

  • Zile Câștigate

    34

Orice postat de adailton

  1. Salut, Rugina este un lucru normal sa apara, atata timp cat nu poti controla la "fix" calitatea manoperei. Intr-o economie de piata, capitalista, deci salbatica, se intampla foarte des acest lucru. Pe mine nu ma deranjeaza, atata timp cat avem garantie pentru aceasta problema. Machina conteaza!, ar zice un italian "feroce" La fostul meu Logan, am avut rugina la greu, dar eu am rezolvat aceasta problema pe garantie, intr-un mod foarte occidental. Mergi la service-ul local ca se rezolva, cred ca avem garantie 6 ani pentru aceste probleme. Referitor la problema colegului cu flota de masini...
  2. La o pierdere de ulei, martorul corespunzator de la bord nu ar fi trebuit sa se aprinda?
  3. @dacian, tu vrei ca eu maine sa nu mai lucrez?! Arata foarte frumos, locurile pe unde ai umblat. ,...si drumul mi se pare foarte acceptabil chiar si pentru 4x2. Trebuie neaparat sa mergem in gasca. Asa de desi erau copacii, ca parca mergeai printr-un tunel. Masina arata bine. O mica imbunatatire si anume sa iti vopsesti si tu partea din fata, parca asa numai cu "scutul" acela, alb, ii lipseste ceva...
  4. Camarade "meserias" in semne si interpretarea lor ), nu ne pui niste poze, aici, asa cum au iesit, sa vedem si noi natura:) Referitor la problema ta: asa am patit si eu pe Transfagarasan, cu Loganul ....."4x2" Drumul pe care te-ai dus, mergea spre Sovata?
  5. Dacian, ceea ce povestesti tu suna foarte interesant.....ar fi frumos sa mergem. Din Lapusna incotro ai luat-o? Asteptam pozele cu interes! Te salut prietene!
  6. Salut si Hristos a Inviat, Natura minunata din jurul orasului Blaj,m-a indemnat in aceasta zi de sarbatoare la o plimbare. Masina s-a comportat minunat, am traversat o padure, putin noroi, ceva pante prin padure, dar a fost Ok.
  7. In data de 1 Mai, am fost pe langa Tg Mures. Am intalnit o padure superba, gata de explozia verdelui. M-am impotmolit o singura data, chiar la prima proba suprema, cand nu am mai accelerat. Daca acceleram eram trecut. Asa, am fost impins. La a doua baltoaca cu namol, am inaintat usor si i-am dat gaz dintr-o data. Rezultatul a fost un IIIEEEEEE! din partea celor doua gacici pe care le-am avut cu mine. A fost super tare! Mai jos poze:
  8. Salut, Cu bunavointa administratorilor acestui doresc sa deschid un nou topic, in care sa ne putem regasi, noi, cei cu 4x2; noi, "doiari", cum plastic imi place mie sa ma exprim, suntem o categorie, cred eu aparte. La ce ma refer? Exista doua categorii de "doiari", cei care nu au avut bani sa isi ia 4x4, au luat 4x2, argumentand tot felul de chestii puerile si finantiste si cei care au luat 4x2 pentru ca nu ii intereseaza 4x4. Toti suntem insa, iubitorii acestei masini minunate, care ne duce aproape oriunde si oricand. Ca atare, va rog sa postati impresii, jurnale de calatorie, poze, pe
  9. Mai sunt si altii. Haideti, iesiti la lumina. Avem si noi Duster! Ai iesit cu el in natura, @siandu? Veniti cu poze, sa vedem si alti doiari in actiune. Iesiti cu ele in natura, merg de zbarnaie!
  10. Salut, Un filmulet cu iesirea noastra in Cheile Turzii: A fost minunat!
  11. Salut, Am si eu o intrebare....mai sunt pe si alti posesori de Duster 4x2? Multumesc, PS-@CristiC poate ai sintetizat cel mai bine subiectul acestui topic, pe care daca ar fi dupa mine, nu l-as mai lasa deschis; a face o comparatie intre 4x2 si 4x4 este un efort inutil. Eu, spre exemplu, acum, daca acum as fi nevoit sa aleg nu as mai alege 4x2....da, exact din cauza efectului pshihologic pe care il impune 4x4. Da, m-am descurcat pe aproape orice drum, cu ajutorul garzii ridicate.......si cu mintea deoarece nu m-am bagat unde nu imi fierbe oala. Dar...acum 2 ani, cand am luat mas
  12. Tudor poti sa fi sigur ca vor urma si altele. Pana atunci, o intalnire de lucru:
  13. Salutare tuturor!, Ce sa va zic....a fost un sfarsit de saptamana extraordinar! Cheile Turzii, monumentul grandios al naturii romanesti sunt la inaltime, atat la propriu, cat si la figurat! Puncte bune, pozitive: am ajuns la 5 masini, chiar daca au fost doar 4.. Puncte negative: @dacian nu a putut veni, dar se va ivi o alta ocazie.... si faptul ca timpul a fost prea scurt. Doamnele noastre au fost minunate, aici ma refer la sotii sau prietene, s-au comportat extraordinar, acceptand iesirile noastre in decor, mai mult sau mai putin copilaresti. Masinile s-au comportat exemplar, timpul a fo
  14. Salut Ba da se stie...Duminica la 9 dimineata e plecarea. Intalnirea la OMV pe Gjeorgje Doja. Pana dupa masa, duminica.
  15. Salut, Baieti trebuie neaparat sa veniti:
  16. Avem asa, pana acum: eu, Cristi, maghiary(spre sfarsitul saptamanii aflam), Dacian si Tudor. Am fi 5 echipaje...
  17. Salut, ....sa va vad acum.... Sambata sau Duminica avem traseu spre Cheile Turzii. Cine vine? @dacian, @maghyari, @vladcatalin, @tudor Mai sunt asteptati si altii!
  18. Salut, Cred ca pozele asta caracterizeaza cel mai bine grupul:
  19. Salut, A fost pe nepusa masa, ideea avuta de @dacian. Lasa ca vi cu noi la Cheile Turzii! ..pentru ca imi place Duster
×
×
  • Creează nouă...