Sari la conținut

Postări Recomandate

Salutare tuturor.

Sunt pasionat de pescuit, in special pe ape salbatice - Dunare mare si munte. As dori sa intreb aici pe cei  care se pricep care ar fi recomandarea lor pentru un Duster second hand 4x4 care sa poate fi folosit dupa cum urmeaza.

- Fara off-road extrem, in general exista un drumeag agricol care te poate duce pana la  2 3 km de locul unde vrei sa ajungi, apoi mai mergi pe camp, nisip , piatra...

- Probabil va fi folosita la 15-20 iesiri anuale, in rest va sta in garaj sau va fi folosita prin bucuresti

- Va cara usual maxim 2 persoane

- Va avea cort hardshell de plafon - aproximativ 85 kg - nu intotdeauna ci numai la iesirile lungi de la Dunare

- Va cara scule de pescuit si nada (nada doar uneori) in greutate de  max 40 kg

- Va cara aproximativ 30 l de lichide si 10 kg hrana pentru un offcamp de 4 5 zile

- Va avea in portbagaj cutie si sertare pentru depozitarea tuturor acareturilor. (25 kg cel putin cutia cu sertare cu tot) 

- Alte acareturi - aragaz, grup electrogen micut, o baterie suplimentara, poate un webasto care va incalzi cortul, lada frigorifica pe gaz, ce o mai fi....

Or mai fi scapat chestii, dar cred ca nu voi depasi 300 kg cu tot cu oameni - asta la plin...

Am rasfoit forumul indelung, nu sunt foarte priceput la masini (nu deschid capota sa ma uit la ulei, doar sa le pun lichid de parbriz si le las la revizii si ITP)

Mi-as dori un raspus ideal de genul "cumpara Duster tip cutare cu motor cutare, ca au fost ok-ish in timp si nu da mai mult de X euro pe el).

Multumesc anticipat oricui ma poate ajuta cu un sfat....

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• Creează nouă...