Sari la conținut

Postări Recomandate

Salutare, de două săptămâni sunt posesor de Duster 2019, motor 1.3 Tce, 130 CP. Deocamdată sunt mulțumit de noua mașină, mi se pare că merge foarte fin, e silențioasă și spațioasă, dar am totuși două lucruri care mă deranjează și aș vrea părerea altor posesori pentru a confirma sau infirma:

1. Simt unele șocuri la schimbarea treptelor, mai ales 1-2 și 2-3. Mi se pare că șocul nu se simte la cuplarea ambreiajului, cum remarcă Robert Adam (Turatii.ro), ci la apăsarea pedalei concomitent cu ridicarea piciorului din accelerație. Am observat că dacă apăs întâi ambreiajul și apoi ridic accelerația atunci șocul dispare, dar din grabă nu-mi iese mișcarea mereu. Totuși, nu cred că e normal, nu mi s-au întâmplat asta cu nicio mașină până acum.

2. Prin modul în care este profilat spătarul,  scaunul șoferului îmi dă dureri de spate. Simt o proeminență care pică chiar pe mijlocul spatelui, în loc să fie situată mai jos spre zona lombară. Nu am reușit să reglez scaunul în nici un fel pentru a-l face mai comod.

Mulțumesc

• Like 1

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asteptam si niste poze si impresii despre performantele dinamice.

Partajează acest post

Link spre post

Felicitari si drumuri bune fara evenimente! Am sesizat aspectele sesizate de tine, inca ma mai joc cu scaunul si volanul pana imi gasesc pozitia optima.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga un comentariu

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează-te

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.