Sari la conținut

Postări Recomandate

Buna ziua, de 2 zile dusterul meu are o problema. In mers, in momentul cand vreau sa virez, se simte ca o pierdica in momentul cand misc volanul. Si am impresia ca volanul se misca mai greu. Am observat ieri dupa-masa si cu o zi inainte am mers cu masina prin noroi si am urcat un deal. Si pe drum am prins o groapa destul de mare. cu ambele roti am prins groapa, in 2 zile consecutive si dupa al doilea soc am observat problema cu volanul. Ce poate sa determine asta si care ar fi solutia? Multumesc.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fa-i o diagnoza. Daca e o problema electronica a directiei, ar trebui sa se vada.

Partajează acest post

Link spre post

Nu conteaza pe unde te-ai dat cu ea.  Pe tester se poate diagnostica destul de usor. Nu incerca altceva doar e in garanție , bucura-te de ea. 

Partajează acest post

Link spre post

Garantia nu se aplica daca dai cu ea in gropi........ In craiova cand eram cu masina mea la revizie un domn a patit la fel a dat cu roata dreapta in groapa si a crapat ceva acolo.......nu stiu exact ce.....   i sa spus ca nu se schimba pe garantie....asta am prins in mare din discuție,  a ramas sa cheme pe cineva de la uzina sau sa se duca acolo pt diagnosticare alta decat a mecanicului din service 

Partajează acest post

Link spre post

Daca e ceva indoit intradevar  nu se schimba acea piesa in garantie. E utilizare neconforma si iti poate refuza inlocuirea.  

O groapă ?    Dar prietene, uita-te la masina dn avatar , Dusterul era in timpul unui concurs de offroad    iar  poza e  deja făcută  la aterizare .... Am schimbat dupa chestii dinastea  piese in garantie, bascule, electromotor  etc 

Daca nu ai nimic indoit ai tot dreptul la inlocuire in garanție. Eu asa am facut .  Succes

• Like 1

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga un comentariu

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează-te

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.