Sari la conținut

Duster pickup cum trebuia el să fie


Postări Recomandate

Salut dragi dusteristi, am văzut de curând Renault Duster Oroch pentru prima oară. Sunt făcute de Renault pentru America de Sud și Africa, prețurile sunt de 11500€ varianta cu tracțiune 4x2, motor 1.6 benzină 105 cp și 13500 4x4 motor 2.0 benzină 130 cp. Că detalii ce mi-au atras atenția:

- claxon pe volan deși e ph2 nu Duster 2

- cheie briceag

- bordul cu lumină albă puțin modificat

- mai lungă cu 20cm față de varianta normală.

Atât dpdv al prețurilor cât și al cabinei cu 5 Locuri mi se pare mult mai reușit decât actualul pickup cu 2 locuri comercializat în România. 

Păreri?

IMG_20210305_112608.jpg

IMG_20210305_112656.jpg

IMG_20210305_112622.jpg

IMG_20210305_112809.jpg

IMG_20210305_112723.jpg

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Noutăți din 2015 !

Volanul e același de la Renault Logan II (lansat în 2012 ! ), adică cu claxon pe volan în rest e la fel.  chederBR.jpg

TdB-ul e specific Mercosur (serigrafie, culori). Novo-Renault-Logan-2014-Brasil-seda-Dynamique-painel-instrumentos.jpg

Cheie briceag e luată de pe LADA (LADA e tot Renault) pentru unele modele Renault nu și pentru modelele echivalente Dacia

Singura noutate, noutate e că tu ai prins un Orosh cu indicator de apă pe TdB, mai interesant era Loganul II din spate

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


×
×
  • Creează nouă...