Sari la conținut

tedipop16

cum se remodeleaza un carenaj la duster 1

Postări Recomandate

acest topic nu este o intrebare!

este un subiect de ajutor pentru cei care au anvelope 225 75 r16 sau alte marimi care nu intra fara sa le modifici(eu nu am gasit nicaieri aceasta informatie si ma m decis sa ajut)

tin sa mentionez ca am si flanse distantiere de 3 cm pe fiecare roata

am achizitionat anvelopele si dupa ce am iesit din vulcanizare m am speriat: tabla masinii oprea roata la un unghi foarte mic

atentie sa nu faceti greseala pe care am facut o eu!

contiunand drumul de peste 15 km(cei mai chinuitori din viata mea) am rupt carenajele fapt ce a facut mult mai grea remodelarea lor

ajuns acasa , m am apucat de remodelare si batut tabla

remodelarea carenajelor  se face foarte usor cu un feon sau cum se zice dar Atentie sa fie profesional

tabla de la o roata m am chinuit vreo 3 -4 ore doar sa o bat si a fost un chin din cauza nestiintei (nici acum nu e terminata dar asta o sa fac in weekend)

la a doua am taiat tabla in plus(doar cea iesita in afara si am mai lasat putin , nu am taiat ca taranul) si dupa  am batut mult mai putin  si roata a intrat mult mai bine

eu detin bf goodrich km3 marimea mentionata mai sus)

eu nu am masina inaltata deloc si cauciucurile bat in spate si daca ai masina incarcata cam la orice damb imi atinge deci incerc sa ma grabesc si inaltarea)

masina mea e duster 1 2011 1,.5 dci 110

recomand si distantierele

si o sa vin cu alte noutati desore inaltare si soft ul nou(rotile sunt mult prea mari si grele pentru puterea de acum a motorului si in plus de ce nu as modifica din moment ce exista soft special de la dacia pentru offroad )

succes in orice modificare!

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• Creează nouă...