Sari la conținut

Hertia

Members
  • Număr conținut

    40
  • Înregistrat

  • Ultima Vizită

  • Zile Câștigate

    1

Orice postat de Hertia

  1. pentru aprox 3200 km, consum 8.7l/100 fara ECO activ,de cateva zile pentru ca am trecut de numarul de km recomandati am trecut pe eco, revin cu detalii. am condus cateva masini pana acum japoneze, germane si frantuzesti de clase si marimi diferite, insa pana acum 1.6 la un 4x4 mi se pare numa bun. Am venit pe Cheia din BV spre BUC, incarcat la max cu legume in portbagaj si 4 persoane in masina dar nu am simtit ca se gatuie deloc. Intr-adevar nu am fost zgarcit la "pedala"
  2. hai ca a iesit tare fain. poate ca am sarit postarea, insa ai un link de ai cumparat cotiera?
  3. eu zic sa nu tai, daca nu a fost mare "deranju" cu demontarea nu merita
  4. multumesc! intr-adevar nu intra la rabla din cauza limitei maxime de acordare tichet 130, iar 1.6 are 155
  5. livrarea a durat 3 saptamani, mai mult de 900 de euro nu am primit reducere. Am fost la mai multi dealeri inclusiv in Pitesti insa nimic in plus
  6. Salutare, aceeasi dilema o am/am avut si eu cu bezina. Am vb la Vocea Clientului si recomanda doar 95/98. Am bagat de 99 astept sa vad vreo diferenta fata de 98 de pana acum. Nu ma pricep f bine la chimie, insa ma gandesc la 100 are o ardere o putere mai mare?
  7. Hertia

    Bine v-am gasit!

    Salutare, nou "intepat" de Duster, fan masini romanesti, am inceput cu un Aro 10.4, apoi Logan si acum un Duster negru 1.6 benzina. Am trecut de rodaj de curand, aprox 2000 km si sunt extrem de incantat de "tractorul" meu.
×
×
  • Creează nouă...