Bujie
Members-
Număr conținut
73 -
Înregistrat
-
Ultima Vizită
-
Zile Câștigate
1
Orice postat de Bujie
-
Vand set led H7 Philips pro 6000. Sunt din gama celor omologate in Germania. Produsul este nou si original. Cumparar din Germania. Pret 400 lei.
-
Salut! De ce ai scris ca la Philips pro6000 trebuie inele adaptoare?
-
Ok. Dar fara tras fire sa inteleg ca mie imi vor trebui doar 3 si astfel voi avea toate cele 4 geamuri cu impuls si atat. Inca o intrebare. Apoi de la sofer le voi putea ridica/lasa automat sau fct va fi valabila doar de pe fiecare usa in parte? Ptr ca celelalte 3 geamuri au alt click in comanda de la usa soferului. Intreb ptr ca practic pe mine ca sofer ma intereseaza sa le ridic/cobor mai rpd la fel ca geamul meu
-
Salut! Aceste module am inteles ca vor transforma geamurile (restul 3) in geamuri cu fct de ridicare rapida cu impuls, asa cum este geamul soferului in cazul meu. Intrebarea este cum se vor ridica automat la inchiderea masinii? Exista si posibilitatea de coborare (toate 4) gen vara ptr o aerisire rapidA?
-
Salut! La mine ceeea ce mi-au zis de la service si baietii de aici se leaga. Masina nu era pornita de 2-3 zile. Eu am pornit ptr 3 secunde cat sa virez rotile maxim ptr a umbla la un carenaj. Am terminat treaba, apoi am virat iar rotile “pe drept” moment in care mi s-a aprins minunea. Am mers cu ea in ziua respectiva cateva minute prin oras sperand sa se va stinge dar nu am avut noroc. Am parcat cu eroarea activa si in ziua urmatoare surpriza la prima pornire a disparut de la sine. La service pe tester nu era nimic memorat si baietii mi-au exp ca a fost mult “stres” pe bateri
-
Si astea gasite de tine sunt si mai misto. Eu asa le-am gasit. Daca traduci scrie ca sunt cu adeziv. Site de Ucraina. https://www.renault.ua/passenger/duster/accessories.html Apoi am gasit un site cu cineva care si le-a pus cred. Da mai multe poze si deatlii. Tot 4buc. Vad ca pe astea gasite de mine scrie Renault. Pe cele gasite de tine Duster. https://www.drive2.com/l/558538164088605207/
-
Poate cineva din Suceava le poate gasi in Ucraina. Poate se mai strang doritori. Pe site renault.ua sunt 1331 de uah. Aprox 220 lei.
-
Am vazut anuntul. Acelea nu sunt originale. Plus ca sunt urate cu spume….parerea mea. Sunt sucite si intoarse. Intre timp am gasit si codul lor de Rusia.
-
Salutare, Stiti cumva daca cei din Rusia/Ucraina au alte paravanturi la reprezentanata? Am vazut acest model (cu banda adeziva) intr-un clip pe youtube. Sunt mai bune parerea mea ca nu zgarie geamurile. L-am intrebat in rusa (google translate) si mi-a raspuns ca le-a pus la reprezentanta. astasez clipul si poza https://youtu.be/KaQ2ZCOWWp0
-
Revin cu Update. Azi nu am mers cu masina. Acum cand am venit de la munca am pornit iar….eram curios. Nu mai are eroarea. Repet de aseara nu a fost miscata🤔🤔
-
Nimic. Nu am statie, nu am led/luninite. Ieri am bracat rotile dr maxim ptr a desface carenajul rotii dr fata. Am pus niste banda pe suportul metalic al filtrului de motorina ca mi se parea ca joaca dupa revizie. Cand sa dau rotile inapoi, dupa ce am terminat…surpriza. La prima pornire cand m-am apucat de treaba nu aveam nicio eroare.
-
Ok! O sa merg luni la service. Ce inseamna “constant”!? Masina are fix un an, si am 37.000 km din care cred ca maxim 10.000 sunt facuti in oras. Ma refer aici ca nu am avut prea multe opriri/porniri sa o frec prin oras.
-
Buna seara, In seara asta cand am vrut sa plec cu masina mi s-a aprins CHECK START & STOP. Butonul este aprins ca si cum ar fi dezactivat. 1.5 blue dci E6. A mai patiti cineva!? Nu gasesc mare lucru pe google, doar ceva pe renault.uk ceva legat de alternator, ceva upc si alte chestii……sau aici pe forum postarea unui coleg cu model 2018 care intreba sa nu fie ceva legat de alimentarea de motorina.
-
H7 LED OSRAM NIGHT BREAKER. NOI! Modelul este Generatia a-II-a. Nu se gasesc la noi in tara. Doar in Germania sau pe Amazon.de. Sunt plug&play, nu trebuie facut nicio modificare. Merg reglate farurile dupa, fac acel “tipar” pe aparatul de reglat, nu bat in pomi. Pret 500 lei.
-
🤣😂🤣 Am citit tot….. Dovada le-am dat jos de atunci. Acum doar ca s-a rastalmacit “problema” cautam poate poate e vreo solutie simpla. Fara montat rezistente etc.
-
Pai nu merge faza cu scosul bornei. Am incercat iti dai seama. Mai ales ca le-am luat pe alea originale Renault. Dupa cateva probe de pus avarii…..a inceput iar MediaNav-ul sa clipeasca dupa ticaitul avariilor.
-
Pai si care e solutia sa poti pune LED original? Ma refer una care sa nu mai fie cu compromisuri!?
-
Salut! E un tip pe youtube….cel cu tutorialele Dacia, mai ales Duster (LZParts) caruia i-am comentat la un video, cel in care prezinta el dif dintre Duster 2020 si cel nou 2021 pe parte de lampi spate si lampi nr inmatriculare si care mi-a raspuns ca este normal sa iti faca MediaNav-ul asa. Din traducere asa mi-am iesit. Chiar radea gen ca se poate trai cu asta. Cel nou vine fix cu led-urile comandate de noi din standard. Cele originale ma refer. Eu unul nu am suportat sa imi faca MediaNav-ul asa si le am dat jos. Nu neaparat ca parchezi aiurea, dar mai dai cu spatele, mai stai ultimu
-
Salut! Asa face si a mea. O am de un an si am deja 32.000 km. Tot diesel si 4x4. Cica e normal. O sa vezi ca iti face si in tr 5 cam pe la 70 km. Cica e subturat. Eu anul trecut dupa ce am luat masina am fost pe la APAN BR deoarece cei de la Bz nu aveau niciun diesel la drive test. La Br mi-au zis ca practic e subturat si ca ECU nu stie ce sa faca nu stiu cum. Aveau un Duster cu nr rosii, nou la drive test si m-am dat cu el. Si ala facea la fel. Cum ti am zis am deja 32.000 km si nici nu s-a accentuat nici nu a disparut. Stai linistit!
-
Buna seara! Am o curiozitate. Am un Duster 1.5 dci 2020 4x4. Am observat ca daca merg in tr 2 la relanti gen in parcare sau coada in trafic si apas ambreiajul sa scot pe liber eventual se aude un troncanic metalic. Daca viteza este mai mare tot in tr 2 si vreau sa scot pe liber sau sunt deja pe liber in miscare si dau sa bag iar tr 2 nu se aude nimic. Se aude doar daca e la relanti sau cu o viteza f mica si doar in tr 2 la fiecare apasare de ambreiaj. E normal!? Un mecanic stand asa de vorba mi-a zis ca e normal ca nu stiu cum “se separa” cutia de motor in momentul ala. Ca sa des
-
Parca castrol ceva cu x mi-au pus mie de fiecare data.
-
Eu am mai obs o chestie. Desi pare turat, daca mergi pe un drum drept, liber, constant cu 110 km in tr 5 o sa ai surpriza ca ai un cns instant mai mic decat in tr 6 tot la 110 km Am obs pe un drum judetean cand mergeam la tara si nu ma grabeam. Eu din sept pana acum am facut 2 schimburi (am 30.000 km deja cu ea) si nu am obs diferente majore dupa schimb. Doar putin cum se aude motorul ca de….e ulei nou.
-
Eu am inceput sa merg mai turat cu ea. Asta mi-au spus cei de la Apan Braila. Gen schimbat dupa 3000 rpm. De exemplu inainte dadeam tr 6 la 110 km. Acum o vede doar dupa 120 km. Nu mai face. Mi-au spus ca daca nu o “guit” putin o sa mi se infinde EGR-ul. Niciodata nu mergeam oricum dupa indicatorul din bord ca era prea “lesinat”. Se pare ca au avut dreptate schimbat putin mai sus 3000 in loc de 2500 si simptomele au disparut. Plus ca pe ornamentul de toba gaseam fff putina funingine inainte. Acum luceste.🤣🤣
-
Salut! As fi si eu interesat de un set de capace de oglinzi ptr Duster dupa 2018. Cele pe negru lucios. Le am gri satinate si imi plac cele de Techroad (2019) sau macar cele de pe Blue Edition (2020). Ma poti ajuta?
-
Buna seara! Un coleg care este posesor de Duster TechRoad ma poate ajuta cu o serie de caroserie. Va rog! Motivul: As dori sa comand doua capace de oglinzi negru cu rosu specifice TechRoad. Eu le am gri satinat pe al meu. Multumesc mult!
