-
Număr conținut
341 -
Înregistrat
-
Ultima Vizită
-
Zile Câștigate
34
Orice postat de adailton
-
Salut, Ar trebuii sa organizam o excursie adevarata...nu ca nu mi-ar placea ce am facut aseara, dar o excursie de cateva ore, pe zi e altceva. Haideti sa facem ceva frumos, cu o slaninuta, un carnat prajit...seara suntem tot pe fuga si sincer va spun e nasol pe intuneric
-
Despre persoanele care vin pe lumea asta mare, vara, se spune ca sunt iubitoare de soare.....eu cred ca si Duster-ul Diesel are o placere deosebita pentru soare si caldura. In drumul meu spre Durau, am ramas surprins, undeva pe langa Toplita, sa constat, dupa ce in Tg Mures am resetat CB, ca am un consum procentual de 5,1, drumul meu sfarsindu-se la Durau cu un consum de 5,3%... E bine, dar si mai bine, e ca vine vara, iar noua ne place soarele si caldura mai mult decat zapada. Va salut pe toti de la poalele Kogayon-ului romanesc.....Ceahlaul, muntele sacru si sfant al dacilor liberi, straje
-
@i96nds ai argumentat perfect!
-
Scuze pentru postarea dubla. Il rog pe un admin sa o stearga.. @ce filmulet fain Vlad
-
Salut, Buna idee....ma inscriu in calitate de copilot(pe Duster), daca are cineva nevoie de mine. Particip, in acest fel si la cheltuielile legate de combustibil sau alte chestii tehnice.
-
Salutari, O simpla intalnire la un ceai, cei drept in varf de deal s-a transformat intr-o veritabila balaceala in noroiul proaspat al primaverii...cel mai mult imi place cum plonjeaza@dacian in balta....ca un hipopotan. Mi-a placut nespus cum s-a miscat benzinarul astazi pe panta, cu anvelopele M+S Sa auzim numai de bine! [media] [/media]
-
Multumesc @Squirrel! Exact sintaxa nu o stiam! Multam'
-
Se schimba gratis in garantie, dupa care costa 400 lei, doar senzorul. Asa ca, mare grija cand il schimbati sau atentionati-l fara rusine pe mester sa fie atent. Asta e la Duster.....la Vitara , un filtru costa 30-50 lei, dar daca nu esti atent si fortezi, ca la Duster, rupi un mic cot.....270 lei e acel cot.... Ce m-am speriat si eu cand am vazut la bord aprins acel martor......dupa psihoza injectoarelor de pe Logan, numai injectoare am visat Grija mare!
-
Salut, Confirm, in urma intrebarilor mele, cele spuse de tine
-
Salut, Cititi in urma....si eu am avut aceasta problema...vinovat la mine mecanicul, care a rupt(sau fortat) senzorul de pe filtru. Inlocuire in garantie. Este total aiurea daca ai schimbat filtrul de motorina in acest interval doar o singura data...eu il schimb la fiecare revizie
-
Salut, Zi superba ieri la Tg Mures(cu exceptia catorva animozitati politic-segregationiste).....singur pe coclauri, singur prin padure, fara sa anunt pe nimeni, exceptie facand doar eternul@dacian, rapus de o enterocolita rebela.....Fanus Neagu ar fi scris, miros de peste in cherhanaua Brailei amestecat cu parfumul Dunarii. Cum cherhana nu avem la Tg Mures, iar Dunare nici atat, as spune ca mirosul primaverii s-a impletit cu mirosul benzinei si al motorinei. Puternicul Duster diesel si rafinata Vitara...polca in tara barbarilor... Peste tot, a plutit exclamatia sotiei(minunatei mele sotii),
-
Al nostru @keke(Felix), impresionantul @keke, m-a uimit cu benzinarul lui, facelift, o bijuterie de masina. Si cand ma gandesc, ca va fi si un 1.2 tce, super silentios, numai bun de urcat in ture.... Ca fapt divers, incep sa apreciez lumea off road-ului, mai mult dupa calitatea omului, decat dupa ce face cu masina.
-
Salut, Si pentru mine suna tentanta varianta 1.2 Tce.....in viitor. Stai in garda si alege ce iti dicteaza inima. 4x4 este o varianta pentru familie. Te poate scoate din situatii dificile, aparute inopinant......dar acele situatii se pot ocolii. Sfatul meu: daca alegi 4x4 nu fa off road cu ea, decat in situatii care cer acest lucru. Alegere buna si nu uita.....alege cu inima! Restul e.....tacere
-
duster 4x4 Everyone - bine v-am gasit!
topic a răspuns la adailton Duster 4X4 Everyone în Dacia Duster OFF ROAD zone
Salut, Mai jos aveti o scurta selectie a ceea ce a fost anul competitional 2013 pentru echipa 4x4 Everyone, in CNOR. Sunt pozele evenimentelor la care am reusit sa particip in calitate de sustinator.... Prima poza, una deosebit de draga mie, facuta cu telefonul mobil, dar fara sa imi dau seama ca surprind si altceva...: Protagonist copilotul Bogdan Firica,(pilot Eugen Tataroiu, un baiat desoebit de simpatic) un om cat o mie de cuvinte, un Dac Liber autentic. Baietii erau campati, catre seara, iar in momentul cand Bogdan a pus steagul national dat de mine, pe masina, celelelate echipaje de -
Pe viu, cand ne vom intalnii
-
Salutam, Pentru ca dincolo de Off-Road, Cosum, Probleme Tehnice, Benzina sau Diesel(aviz amatorilor, deci @dacian!!) e distractie, va prezint o discutie inregistrata, fara sa stiu de minunata sotie a lui @dacian. De fapt in ce consta inregistrarea,... eu incercam sa ii explic, cu sarmul meu inconfundabil, simpaticei doamne @timekruzer, diferenta dintre facelift, ei fiind posesori de "fier" facelift si gama veche de Duster. Ce mi-a iesit...o parobola, inspirata de la @dacian, intre forma aeratoarelor de la gama veche versus cea noua si....nici mai mult nici mai putin decat.asemanarea lor cu
-
duster 4x4 Everyone - bine v-am gasit!
topic a răspuns la adailton Duster 4X4 Everyone în Dacia Duster OFF ROAD zone
Imi place ceea ce vad. Anul trecut vroiam sa ma duc la Breslau....nu am fost destul de hotarat. Am vazut in schimb, Odorhei, Mures, Cluj, Sarata. Doua le-am ratat din cauza gipsului....o alta poveste, apoi enduro... In fine, Shumen suna bine. Anul trecut podiumul a fost dominat de romani. Speram ca si Duster-ul sa fie ok. RAT....uf ce fain trebuie sa fie... "Clasicele" din Romania sunt tari. La Mures, Eugen Tataroiu, la intrebarea mea cum a fost mi-a zis ca "porno", bolovani enormi. Anul acesta tot asa va fi...Clujul...no' comment! La Cluj, cred ca trialul se va tine din nou la Cora, lan -
Una dintre cele mai frumoase competitii de off-road la care am participat ca spectator si.....fotograf. Peisaje superbe, oras frumos si oameni minunati. Cupa Dacii Liberi, din pacate fara Duster, dar foarte tare! Si anul acesta va fi o incantare! PS. La Piatra am vazut cea mai spectaculoasa cursa. Nu, nu este off-road, nici enduro......ci downhil, coborare cu bicicletele de pe Pietricica. Mult mai periculos decat precedentele!
-
Iesire in zona Buzau Pentru MasterChef
topic a răspuns la adailton danielcojocar în Intalniri & Evenimente
Daca nu se mai tine, sa mergem noi in vizita undeva, la alt eveniment sau in alta locatie. Eu vin si cred ca inca 1 persoana de la Tg Mures va veni. Ca o sugestie...ar trebui postat Calendarul Competitional Off-Road 2014 si incercat pe cat posibil sa ajungem la aceste evenimente. Am putea sustine Duster 4x4. Din cate stiu prima etapa e la Piatra-Neamt pe 1 Mai. In zona sunt o gramada de obiective care pot fi vizitate. De la Bucuresti si din zona de sud a Romaniei, distanta este mare. Dar colegii din Moldova ar putea sa vina. Am putea fi langa baieti in fiecare etapa, indiferent de zona. -
Salut, Asta este consumul acestei masini, acestei variante. Poti sa fi multumit pentru ca ai si cu ce! O masina ideala pentru calatorii lungi, cu multe bagaje si cu multi oameni in habitaclu. O masina care daca sti cum sa te porti cu ea, daca stii ce asteptari sa ai de la ea, nu te va dezamagi, indiferent, ATENTIE, daca vrei sa vizitezi locuri accesibile sau chiar inaccesibile. Sunt incantat ca ai ales aceasta varianta intr-un stil, hai sa-i spunem.....realist. Cat mai multi km fara evenimente, acele sa stea sus, intotdeauana cand schimbi viteza si iti garantez ca nu o sa fi dezamagit. T
-
Iesire in zona Buzau Pentru MasterChef
topic a răspuns la adailton danielcojocar în Intalniri & Evenimente
Bine! Scuze! Ne retragem.....mai glumeam si noi.... -
Iesire in zona Buzau Pentru MasterChef
topic a răspuns la adailton danielcojocar în Intalniri & Evenimente
@dacian, lumea protesteaza deja cu privire la sexul masinii mele! Trebuie sa schimbam rolurile. Amicul nostru, Florin din Galati a si observat.... -
Iesire in zona Buzau Pentru MasterChef
topic a răspuns la adailton danielcojocar în Intalniri & Evenimente
Ma bucur in primul rand ca s-a anulat evenimentul pentru data de 22.02. In felul acesta cred ca o sa putem venii si noi, de la Tg Mures. Asa cum v-a comunicat si Dacian, vom sarbatorii printr-o mica piesa de teatru, eu zic inedita, casatoria dintre.....doua masini, doua Dustere. O sa ma apuc sa caut un papion imens negru si o funda mare rosie. Speram sa mai putem convinge si pe alti Dusteristi din zona noastra sa vina....daca nu, fericita pereche de nasi va fi de la fata locului. Asteptam sugestii. Care e fata care e baiatul.....mai vedem ) Sub sloganul "Dincolo de off-road e distractie" a -
E foarte frumos filmuletul, sugestiv si "arata" exact ce am facut noi acolo. Te-ai descurcat bine!
- 206 răspunsuri
-
- 2
-
-
- intalnirea nationala
- dacia duster
-
(și 1 alții)
Setat cu taguri:
-
Salut, Vin si eu cu cateva poze, pentru a completa cele scrise mai sus si nu numai: Panta de la "Standard", undeva deasupra Zarnesti-ului, inconjurat de Bucegi, Piatra Craiului si Magura Codlea Una dintre cele mai frumoase participante...bineinteles dupa minunata mea sotie Marius Bodin in actiune, un om minunat: Zburatorul: Indicatii pretioase: Minunatii "germani": Doamna Nicoleta in actiune: ...si unul din organizatori....oare care e? ) Ok, cam asta a fost...si inchei cu: "Daca v-a placut bufonul Mai poftiti si-n alta
- 206 răspunsuri
-
- 9
-
-
- intalnirea nationala
- dacia duster
-
(și 1 alții)
Setat cu taguri:
