-
Număr conținut
1.150 -
Înregistrat
-
Ultima Vizită
-
Zile Câștigate
39
Orice postat de dusty2010
-
la dedeman sunt si 110 si 120 (eu mi-am luat 120). costa 58 lei.
-
CE CULOARE PREFERATI LA DUSTER
topic a răspuns la dusty2010 caramba în Dacia Duster 2 noul offroader
daca ar fi sa-mi iau un alt Duster (ca acum am unul brun caju) as comanda unul rosu ferrari (ca a lui Base) si as colanta cu negru mat cabina. -
are dreptate melcu! Dusterul face, vorba lu' Cojo, muuult mai mult decat atat! dovada stau multele poze si filme facute de noi in iesirile off road de week-end si la Intalnirea Nationala (vezi sectiunea Evenimente Intalniri)!
-
Intalnirea Nationala a Dusteristilor, editia II, feb 2012
topic a răspuns la dusty2010 dusty2010 în Intalniri & Evenimente
pentru a nu dispersa f. mult voturile am luat cate o propunere de la fiecare dintre cei care au venit cu propuneri: - Daniel cu Bolboci, - Masiu cu Bran, - eu cu Paltinis, - tu cu Lepsa dupa ce ai vazut postarea legata de locatii de ce nu ai propus Balvanyos in loc de Lepsa pe care o pusesem eu in numele tau? sincer, mi s-a parut mai buna Lepsa decat celelalte din lista ta... cred ca mai mult de 4 variante s-ar fi diluat.... si asa paltinis nu l-a votat nimeni... hai sa alegem dintre aceste 4 una cat mai potrivita. data trecuta am facut in Rucar (Arges) si ne-am zbenguit p -
Intalnirea Nationala a Dusteristilor, editia II, feb 2012
topic a răspuns la dusty2010 dusty2010 în Intalniri & Evenimente
mi se pare foarte logic sa-mi schimb votul si sa nu persist pe o locatie care nu intereseaza pe nimeni! si oricum, e problema mea, la urma urmei... despre aceasta cabana vorbim, nu-i asa? http://www.cabanabolboci.ro/IMG_2706.JPG poza e de pe site-ul lor oficial. asta vara am poposit acolo si am avut "curajul" sa le utilizez toaleta restaurantului si apoi mi-am spus ca era mai bine sa ma tin si sa merg in padure.... iar servirea la acea terasa a fost execrabila ca si timp de asteptare pana am fost bagati in seama si pana s-a adus comanda.... cineva ne-a spus ca era mai rapid daca ne -
Intalnirea Nationala a Dusteristilor, editia II, feb 2012
topic a răspuns la dusty2010 dusty2010 în Intalniri & Evenimente
daca vei privi atent voturile vei observa ca eu care votasem Paltinis am schimbat pt Bran Moeciu tocmai in ideea de a avea posibilitati variate de cazare. eu personal nu sunt dispus nici sa dau 250 lei/noapte dar nici sa dorm la priciuri sau cu baie pe hol. daca se va vota Bolboci o sa ma cazez pe Paduchiosu sau in Sinaia si voi fi prezent la Bolboci pentru desfasurarea evenimentului... -
Intalnirea Nationala a Dusteristilor, editia II, feb 2012
topic a răspuns la dusty2010 dusty2010 în Intalniri & Evenimente
..... si accesibilitatea pentru participantii la Intalnire care vin dinspre Moldova sau Transilvania e mult mai buna decat la Bolboci unde ajungi dinspre sud (Targoviste sau prin Sinaia pe paduchiosu si apoi prin Moroieni) nu doresc sa influentez votul insa e bine sa fim constienti de toate aceste avantaje si dezavantaje. -
Intalnirea Nationala a Dusteristilor, editia II, feb 2012
topic a răspuns la dusty2010 dusty2010 în Intalniri & Evenimente
revenind la discutia noastra legata de locatie doresc sa fac o precizare in legatura cu Bolboci: locatia e foarte frumoasa insa posibilitatile de cazare sunt foarte limitate. cabanele Bolboci si Padina sunt la nivel de 1-2 stele/margarete iar Hotel Pestera are tarife de 250 lei/noapte in week-end (mic dejun inclus)! daca cei care au votat Bolboci cunosc acolo o pensiune decenta (3 margarete) care sa aiba si capacitate de cazare de minim 12-15 camere ii rog sa-mi comunice numele si date de contact. la Bran Moeciu oferta de cazare e foarte vasta pe tot intervalul de "bugete" de la 2 la -
Intalnirea Nationala a Dusteristilor, editia II, feb 2012
topic a răspuns la dusty2010 dusty2010 în Intalniri & Evenimente
PRIMA: Asta-i o gluma cu pretul motorinei mai mare cu 10% decat pretul benzinei. SECUNDA: Cu DIESEL-ul ajungi mult mai departe decat cu benzina... TERTA: Motorul DIESEL a fost si va fi mereu mult mai durabil decat OTTO daca cei de la Promotor, glumesc, aunci asa e: http://www.promotor.ro/masini-noi/news/ ... ru-8836789 in rest, ai dreptate.... doar daca nu pui GPL pe benzinar... atunci se schimba radical socoteala! -
Intalnirea Nationala a Dusteristilor, editia II, feb 2012
topic a răspuns la dusty2010 dusty2010 în Intalniri & Evenimente
daca ajunge in 2012 pretul motorinei cu 10% mai scump decat al benzinei (asa se pare ca vrea UE sa se intample) nu stiu daca se mai justifica cei 2000 euro in plus platiti pentru varianta diesel... -
Intalnirea Nationala a Dusteristilor, editia II, feb 2012
topic a răspuns la dusty2010 dusty2010 în Intalniri & Evenimente
eu cred ca masina te poate convinge sa o cumperi. probabil ca atunci cand vei face drive testul (cere neaparat model 4x4!) vei trage singur concluziile... -
Intalnirea Nationala a Dusteristilor, editia II, feb 2012
topic a răspuns la dusty2010 dusty2010 în Intalniri & Evenimente
da. ramane batut in cuie 18-19 februarie. urmareste acest topic ca sa fii la curent cu pregatirile. te asteptam! -
prin Argentina:
-
Intalnirea Nationala a Dusteristilor, editia II, feb 2012
topic a răspuns la dusty2010 dusty2010 în Intalniri & Evenimente
In principiu data este cea precizata mai sus: 18-19 februarie 2012. la chestionarul legat de luna de desfasurare al Intalnirii au votat 18 persoane. deci mai asteptam voturi si pentru locatie. pana pe data de 15.01.2012 e ok sa lasam chestionarul deschis. dupa aceasta data vom pregati detaliile de organizare si ne ocupam de rezervari din timp avand in vedere ca e sezon hibernal. cine se va hotara dupa aceasta data va fi binevenit la locatia pe care cei care au votat au ales-o... -
Premiera nationala: Dusterul a "cucerit" lacul Vulturilor!
topic a răspuns la dusty2010 dusty2010 în Intalniri & Evenimente
Sper sa facem o escapada faina si cu ocazia Intalnirii Nationale din februarie! chiar si cei cu 2x4 daca pun lanturi pe fata cred ca pot face fata unui traseu mediu ca si dificultate (ceea ce ne propunem pentru acest eveniment)... -
Diverse accesorii, gadget-uri, scule, briz brizz-uri
topic a răspuns la dusty2010 dust3radmin în Piese si accesorii
300+tva. -
Intalnirea Nationala a Dusteristilor, editia II, feb 2012
topic a răspuns la dusty2010 dusty2010 în Intalniri & Evenimente
Avansez si o propunere de data de desfasurare: week-end-ul 18-19 februarie 2012. -
Dusteristi, incepem pregatirile pentru Intalnirea Nationala din februarie 2012! asteptam voturile voastre pentru localitatea unde se va organiza evenimentul! intalnirea-nationala-a-dusteristilor-editia-ii-t403-10.html#p4802
-
Intalnire Dusteristi din Romania, editia I iulie 2011!
topic a răspuns la dusty2010 dusty2010 în Intalniri & Evenimente
Dusteristi, incepem pregatirile pentru Intalnirea Nationala din februarie 2012! asteptam voturile voastre pentru localitatea unde se va organiza evenimentul! intalnirea-nationala-a-dusteristilor-editia-ii-t403-10.html#p4802 -
Intalnirea Nationala a Dusteristilor, editia II, feb 2012
topic a răspuns la dusty2010 dusty2010 în Intalniri & Evenimente
La Multi Ani Dusteristi! Deschid chestionarul pentru locatia Intalnirii Nationale in locul celui pentru perioada! Asteptam voturile Dusteristilor. Chestionarul e pe prima pagina, la inceput... -
Intalnirea Nationala a Dusteristilor, editia II, feb 2012
topic a răspuns la dusty2010 dusty2010 în Intalniri & Evenimente
Mai vin eu cu o propunere de locatie "hibernala": Paltinis, jud Sibiu. -
Premiera nationala: Dusterul a "cucerit" lacul Vulturilor!
topic a răspuns la dusty2010 dusty2010 în Intalniri & Evenimente
panta spre platou (golul alpin): -
Premiera nationala: Dusterul a "cucerit" lacul Vulturilor!
topic a răspuns la dusty2010 dusty2010 în Intalniri & Evenimente
sigur: din Siriu (inainte de a ajunge la baraj) am facut stanga (cum veneam noi de la Buzau) pe un drum forestier care ne-a dus pana aproape de zona de iesire dintre conifere spre golul alpin. apoi am avut o panta abrupta de 100-200 m pana sus pe platou. am mers pe platou si am ocolit varful de langa lac pana am ajuns la lacul Vulturilor... o poza de pe Google Earth cu traseul o sa iti trimit dupa Anul Nou.. pana la vara cand dispare zapada si o sa poti urca.. -
Premiera nationala: Dusterul a "cucerit" lacul Vulturilor!
topic a răspuns la dusty2010 dusty2010 în Intalniri & Evenimente
ne pregateam de urcare... -
Premiera nationala: Dusterul a "cucerit" lacul Vulturilor!
un topic a postat dusty2010 în Intalniri & Evenimente
Dragi Dusteristi, va anunt cu bucurie ca primul Duster a ajuns pe 30 decembrie 2011 la Lacul Vulturilor, infruntand muntele prin zapada! pozele cu masina care a reusit aceasta performanta le va "uploada" chiar fericitul posesor Daniel Cojocar! noi, eu si cu George, ceilalti doi participanti la aventura, am lasat masinile sus pe platou inainte de ultimul "push prin nameti" si ne-am imbarcat in masina lui Daniel. Felicitari Daniel! Felicitari Duster diesel! la urcarile in rampa pe zapada, cuplul motor superior si-a spus cuvantul fata de cea pe benzina...
