xtmaster
Members-
Număr conținut
81 -
Înregistrat
-
Ultima Vizită
-
Zile Câștigate
1
Orice postat de xtmaster
-
Am urcat eu iarna trecuta pe zapada si gheata cu Dusterul cu anvelopele stoc. Nu iti trebuie lanturi dar e mult mai ok sa mergi cu 4x4 lock. Si atunci cei de la cabana aveau lanturi dar ei le lasa pe masini
-
Dar de ce sa scoti sezutul? Cand rabatezi bancheta, rabatezi doar spatarul, parca asa aparea si in carte. Eu cel putin asa fac la al meu.
-
@vsebas: La Bmw vezi masina cu totul ca si cum ar fi o camera deasupra ei. Iar de exemplu ca Clio se vede o parte din spoiler pe camera originala, cel putin la Clio RS
-
Pentru cei care au camera de la Dacia. Se vede pe Media Nav spoilerul sau carligul de remorcare ca sa vezi exact cat mai poti sa dai cu spatele? Nu imi dau seama exact din imaginea postata anterior.
-
Poti sa pui o poza si cu ce se vede de pe ecran? Sunt curios daca se vede spoilerul sau macar carligul de remorcare(daca ai montat) ca sa vezi exact cat mai ai.
-
la mine nu a avut urme le lovitura pe ea sau asa ca nu fusese agatata de masina alta masina, pur si simplu rupta.Daca te uiti la clauze o sa vezi ca nu esti asa de asigurat. Plus eu aveam la valoare asigurata mai mult de 17.000 de euro prin Alianz, si imi acoperea inclusiv daca ieseam cu masina de pe drumuri publice. Aveam acoperie internationala cu cazare si transport etc. Pretul era de sub 500 de euro pe an. Era diferenta mare intre ce ofereau politele. Acum poate tu ai primit altceva de la dealer dar ce am primit eu inafara de accidente pe drum public nu oferea mai nimic si nu mi s-
-
La mine la Alianz nu a contat, asta era anu trecut. Anul asta la Omniasig am parca si nici aici nu a contat. Oferta de Casco a celor de la Dacia mi se pare proasta. Valoarea asigurata e mica,comparativ cu ce ofera firma de asigurare si nu acopera multe clauze, precum vandalism. La mai multi de pe strada de la mine le-a rupt oglinda la masina. Eu aveam asigurare facuta la Alianz si a acoperit, un vecin cu asigurare tot la Alianz da prin Dacia nu a fost despagubit. Si legat de alarma nu vad rostul. Chiar daca nu se pricepe sa o deschida frumos sparge repede un geam si ia ce il intere
-
mie nici macar nu imi apare sa generez un voucher
-
stie cineva cum functioneaza sistemul cu cont pe My Dacia pt a beneficia de reducerile de pe site?
-
la 4x4 pe auto iti patineaza putin fata pana cand cupleaza si spatele. daca e teren mai dificil si stai pe 4x4lock poti controla masina mai bine, nu stai sa patineze si alunece astfel botul in lateral
-
eu am citit si restul topicurilor dar nu stiam/retinut ca se pot pune oficial. de aceea am intrebat si aici
-
Si la ce ora vreti sa ne vedem la Tulcea. Eu vin de la Brasov. Eventual am putea sa mergem cu bacu de la ora 9? Ala de la 7 e cam rau pt mine ca trebuie sa plec pe la 1 de acasa
-
E posibil sa reusesc sa vin. Ce program ati stabilit voi?
-
camera o pune sa se vada pe media nav sau sau display separat?
-
cred ca ii zice privare de libertate. ca nu cred ca ai voie sa il retii. ce fain e la noi )
-
cunosc o gramada de persoane carora li s-au spart masina chiar daca aveau alarma. tu stai in casa si auzi o alarma, in cazul in care chiar iti dai seama ca e a ta, nu cred ca ajungi pana jos inainte sa iti fure din masina. Pentru protectie nu ii vad rostul eu personal. pentru pornire de la distanta, aia e alta poveste
-
ai impresia ca sunt multe persoane nemultumite fiindca se plang pe fiecare topic aceleasi persoane. eu daca ar fi la ora actuala as cumpara aceiasi masina. eu nu stau sa o verific, si eu alerg cu ea. merg minim cu viteza legala daca nu sunt retinut in trafic si nu mi se pare ca ar consuma mult. Creste ceva consumul pe autostrada cand stai la 140km/h dar nu vad rostul de a merge pe autostrada cu 120 pt un litru in minus sau asa
-
eu la o masina am avut probleme cu benzina de la Mol. Dupa ce am scos din rezervor nu ardea nici cu bricheta. Deci depinde de noroc. Asta iarna mie cand au fost -33 de grade a pornit masina lafel ca vara nu am avut nici o problema. S-a adus in discutie review-ul facut de Buhnici la Duster. Dupa ce o sa cumperi masina o sa razi de ce tampenii zicea el acolo.
-
pai nu cred ca te anunta in bord ca ai becuri arse. mie mi s-a ars becul de la lampa de frana (de pe haion) si nu m-a avertizat masina
-
la celalte e mai greu de furat si vandul radioul/navigatia chit ca la vw parca se furau des. La latele se fura volane, ceasurile din bord, etc. nu scapi ori ce ai avea. e vorba doar de noroc. Iar cu alarma daca ai ceva in masina si vrea cineva sa fure iti fura si asa ca dureaza pana iti dai seama ca suna masina ta si cobori deja au dispaut cu prada. ideea e ca nu prea ai ce face
-
vroiam sa zic ca daca dai jos fata nu rezolvi nimic, nu ca e utilizatorul de vina
-
toti isi pun masca in bord. eu deasta nu o scot la alta masina. ca dupa poate isi inchipuie ca am ceva radio bun si sparge oricum pe ideea ca ai fata in bord. off-topic: am mai fost multi de isi tineau torpedoul incuiat chiar daca nu aveau nimic in el, iar atunci cand le-au spart masina le-au stricat si torpedoul deoarece au crezut ca se afla ceva colo.
-
macar pare ca nu au stricat mult
-
Eu m-as duce linistit. La al meu nu am nici o problema la ora actuala si sunt sigur ca am facut alegerea corecta. Iar masina o am de noua si a depasit 19.000 de euro
-
nu are legatura cu de unde ai luat masina. de-a lungul timpului in care o masina se fabrica apar modificari. o masina 2014 nu va fi niciodata identica cu una 2015 chiar daca au aceleasi dotari. A mea e luata din Brasov
