Sari la conținut

Lupul

Members
  • Număr conținut

    175
  • Înregistrat

  • Ultima Vizită

  • Zile Câștigate

    2

Orice postat de Lupul

  1. Fiecare cu gusturile lui, dar nu prea vad cum ai putea sa montezi pe haion roata de rezerva care este destul de mare.
  2. Felicitari si sa il stapanesti sanatos si fara evenimente. Vad ca ai optat pentru jante de otel stilizate ce nu arata rau decloc. Pentru exeplificare "vizuala" a tobei pune si tu ceva poze.
  3. Salutare. Eu am cumparat o priza cu 2 iesire si cablu de 2 m su alimentare de la bricheta. Nu stiu daca este suficiet pentru a ajunge in porbagaj, dar stiu ca sunt si cu 3 prize si cablu mai lung. O sa incerc sa atasez mai tarziu si o fotografie pentru exemplificare.
  4. Multumesc pentru aprecieri In ceea ce priveste decizia de a lua o husa cu incalzire cred ca este mai buna si mai putin costisitoare. Stiu ca sunt si huse care ofera si putina "relaxare" printr-un masaj usor. Stiu ca poate sa zica lumea ca e cam inestetica o astfel de alegare, dar.... nu tot ce este frumos este si bun.
  5. nu va mai aruncati la tapiterii din piele, e un dezastru, doar fite si imprsii, conduc frecvent un A6, transpir in spatele scaunului de mor cu AC, e oplacere. sa vezi dureri de spate Salutare. Nu esti singurul pe care il "aud" spunand astfel de lucruri despre tapiteria din piele.
  6. Salutare. Depinde de mesariasul care o face. Eu unul cred ca nici nu este nevoie de dat jos husa spatarului. "O mana priceputa" cred ca poate introduce aceste folii electrice sub husa fara prea mult efort si fara sa "decojasca" prea mult scaunul.
  7. Este adevarat sau nu?! Stie cinava cum sta treaba?! Din cate am inteles, pentru masinile luate in leasing se va adauga si TVA pentru asigurare incepand cu 01.06.2010.
  8. Multumim pentru informatii. Trebuie avut in vedere faptul ca daca sunt ieftin sunt si prompti in a te despagubi. la fel si viceversa daca sunt prompti nu insemana ca iti dau mai mult decat face. Prin urmare, aveti grija ce asigurator alegeti si recomandarea mea ar fi sa cunoasteti destul de bine persoana la care incheie asigurarea pentru un eventual sprijin in cazul in care se intampla ceva.
  9. Salutare. Nici in Bucuresti nu am auzit sa se fi facut test cu Duster 4X4 decat pe sosea, nu si pe o pista amenajata sau chiar in afara orasului pentru un test off-road.
  10. De acord cu tine, discutam paractic despre doua produse care sunt diferite din punct de vedere al tehnologie, difereta care se reflecta in pret. Poate ca performantele in offroad (usor sau mediu) sunt comparabile, dar diferenta de pret este data de dotari si "confort". Nu am incercat un Tiguan, dar in Duster pot spune ca m-am simtit foarte bine.
  11. Salutare. Cand au ales motirizarile pentru Duster cred ca au vrut sa determine clientul sa mearga spre disel, puteri relativ egale, comsum relativ scazut, emisii mici. Diferenta de 2000 Euro intre cele doua motorizari da bine in cifrele producatorului precum si diferenta de intretinere in contabilitatea celor care se ocupa de service. Pana la urma oamenii se gandesc si la consum, dar fiecare se va indrepta spre ceva care sa nu il usture pre mult la buzunar la intretinere, ori nu il mai intereseaza nimic si pur si simplu usi cumpara ce ii place si ii aduce bucurii.
  12. Din cate se pare ajungi cam la 2500 RON sau ~ 550 EUR. Cred (nu sunt sigur) ca vor scade preturile in momentul in care piata va fi plina de astfel de accesorii (asa ar fi normal intr-o economie de piata). Greu de spus, dar daca tii neaparat sa achizitionezi toate cele, ar fi bine sa astepti putin sa vezi cum sta treaba.
  13. Salutare pedrovl. Sunt convins ca ai dreptate. Calculele sunt facute de toata lumea, dar pana la urma, fiecare cumpara ce considera de cuviinta si sincer vorbind cam in ce bani se incadreaza. Am incercat doar sa pun la dispozitie un mic calcul pentru cei care doresc sa isi faca o parere ce insemna amortizare diferentei de 2000 EURO la disel fata de bezinar cam in 3 ani daca media ar fi de 20000 km/an.
  14. Daca renunti la packul de piele, va venii mai repede. Salutare. Totul trebuie sa fie scris cum se mai spune "notificata" cealalta parte a contractului. Daca se renunta la anumite dotari trebuie facut inscris si tot in scris recomand sa solicitati sa primiti un raspuns. Daca nu sunt termnene ferme in contracte e maigreu sa obtii ceva de la furnizor. Sunt constient ca cea mai mare parte a productiei merge catre export, dar... si clientii din Romania, mai ales care au comandat gama de varf cu toate dotarile, ar trebui sa li se acorde aceeasi atenti ca si celor din alte tari.
  15. WOOOW!!!! am avut un soc cand am vazut intervalele de revizii pentru Romania in comparatie cu "alte tari", interesant ar fi sa vedem si care sunt costurile. Cred ca toti vor merge in Germania sau Franta pentru astfel de intervale.
  16. Sincer prefer Disel chiar daca diferenta de 2000 Euro fata de un benzinar este recuperata dupa aproximativ 60000 km conform atasament. Interesant ar fi sa avem si costurile de intretinere pentru fiecare tip de motorizare
  17. Daca nu tine neaparat la bezinar, poate sa aleaga si varianta disel de 85 CP care mi s-a parut chiar OK la drive test. Pentru o varianta 4x2 versiunea Ambiance, motorizare disel 85 CP, vopsea nemetalizata, costa aproximativ 12150 Euro fara alte dotari.
  18. Salutare. Din cate imi dau seama cam asa ar arata "jantele stilizate" si nu cred ca sunt rele. Arata destul de bine, chiar foarte bine as spune
  19. Saluatare si bine ai venit printre noi. abia asteptam vesti dupa achizitionare, dar pana atunci poti comenta in alte topicuri (cum a fost la drive test sau ce culoare ai ales.... etc)
  20. Imi pare rau ca a trebuit sa renunti la cateva din "placerile" pentru care plateai. Sper sa intrii in posesia ei mai repede de cat au promis. Si totodata abia astept vesti dupa ce te vei intoarce din concediu .
  21. Lupul

    Resoftare

    Poate Dimsport ne ajuta cu mai multe informatii si ceva preturi .
  22. Lupul

    Resoftare

    E bun topicu acesta ... . Eu intrebasem in topicul motorul-diesel-1-5-dci-110cp-t82.html
  23. Reportaj realizat in Maroc de echipa Promotor. http://www.youtube.com/watch?v=2c9d7_6WL5w
  24. Salutare. Daca tot ai fost la drive test spuneti punctul de vedere si pe topicul ai-fost-la-test-drive-cu-dacia-duster-scrie-aici-t70.html, daca ai si fimulete de la test poti sa ne impresionezi pe topicul unde-se-poate-face-un-test-drive-off-road-cu-duster-4x4-t79.html , iar daca iti place o culoare din gama oferita o poti metiona in topicul ce-culoare-ai-alege-pentru-dusterul-tau-t78.html.
×
×
  • Creează nouă...