Sari la conținut

alcris01

Members
  • Număr conținut

    340
  • Înregistrat

  • Ultima Vizită

  • Zile Câștigate

    4

Orice postat de alcris01

  1. La ce service mergi? Pretul este foarte bun fata de ce-am mai auzit pe aici.
  2. Multumesc pentru informatii. Intr-adevar imi amintesc descrierea jantelor de pe site-ul respectiv, dar din pacate pretul afisat, de 350 euro pentru setul de 4 jante Dark Metal nu este real. Eu am incercat sa le cumpar la acest pret, dar dealerii le vand la pret dublu, sau pe aproape...La banii respectivi se gasesc pe piata jante ale unor firme de top.
  3. Am si eu doua intrebari tematice: jantele stilizate sunt din otel sau din aliaj? Dar cele Dark Metal, din ce material sunt confectionate?
  4. Multumesc pentru urare, asemenea ganduri bune tuturor dusteristilor.
  5. Primii 10.000 km „aniversati” zilele acestea. La sfarsitul lui decembrie facem un an!
  6. Poti sa mergi si cu 4000rpm daca te tine portofelul si vrei sa termini motorul! Nu uita ca totusi e un diesel de o anumita varsta, nu de ultima generatie.
  7. Dar si cand s-o asterne, o sa ni se lungeasca urechile pana se va topi! Atunci sa tot facem teste la anvelope si la alte subansamble.
  8. Doar nu le lasi pe pavilionul masinii tot timpul! Ma gandesc ca se monteaza doar cand ai nevoie sa transporti ceva pe acoperis, apoi le dai jos.
  9. Unde sa mergi cu 3500rpm cu un diesel, cand circuli mai mult prin oras? Poate la benzinar, unde motoarele sunt de turatie mai ridicata. Nu mai vorbim de consum la 3500rpm, cred ca depaseste lejer 10 la suta!
  10. Bine punctat, concitadinule, vad ca tocmai ninge ca-n povesti in Bucuresti!
  11. Minusuri nu stiu daca sunt in afara de ITP, dar cert este ca va fi o crestere a puterii motorului! Informatie primita de la specialisti in domeniu.
  12. Si cum imparti 16 prezoane la 5x4=20 gauri?! Lasi fiecare roata cu numai 4 prezoane in loc de 5? Mi se pare aiurea. Fara suparare.
  13. Deci pentru ei solutia e simpla: daca reclami ceva la VC te trimit imediat la resoftare! Cand vor gasi oare o solutie valabila pe termen lung, sau de ce nu definitiva?
  14. Multumesc doctore am notat datele, sper sa-mi fac timp saptamana viitoare pentru montajul respectiv.
  15. Ma intereseaza si pe mine parasolarul si eventual folia mai deschisa pe geamurile fata. Daca poti sa-mi spui ce marca sunt si unde le-ai montat? Poate intereseaza si pe alti colegi. Multumesc.
  16. Idealul, ca orice ideal, ramane de cele mai multe ori doar un ideal! Putin probabil sa-si cumpere cineva autoturism cu jante dark metal pe care apoi sa le schimbe cu unele mai ieftine, bineinteles cu diferenta de rigoare. Inclin sa cred si eu ca pretul de optional de pe Dacia.ro reprezinta diferenta de pret dintre jantele dark metal si cele stilizate, dupa cum spunea colegul @ambvision. Dar meditand mai profund si cu ochii pe iarna din calendar, cred ca le voi pastra pe cele stilizate pentru anvelopele de iarna, iar pentru cele de vara voi cumpara niste jante de aliaj. Poate intre timp vor apa
  17. La solicitarea mea: As dori sa cumpar pentru Dusterul meu facelift un set de jante de aluminiu cu aspect „Dark Metal” care costa ca si optionale 350 euro setul, conform site-ului oficial „Dacia.ro” , iata ce raspuns naucitor am primit de la VC: Referitor la solicitarea dumneavoastra va informam ca echipamentul optional, cu care se echipeaza un vehicul din serie este mult mai ieftin decat acelasi echipament achizitionat ca piesa de schimb. Din pacate nu exista o Unitate Service Agreata Dacia care sa comercializeze piese de schimb la pret de optional. Roata de rezerva este echipata cu alt
  18. Multumesc Cosminium, timpul trece si ar cam fi timpul sa ne gandim si la aceste anvelope de iarna. As mai astepta pana la black friday dar nu stiu daca vor avea ceva corespunzator calitativ la vanzare sau scot doar ce nu se vinde bine in cursul anului.
  19. Informativ, cat este pretul minim la acest model de anvelope si eventuali comercianti.
  20. Se pare ca in Romania da! Lasand gluma la o parte, care pentru unii se pare ca se transforma in cosmar, daca pe cale amiabila nu exista suficienta receptivitate din partea producatorului, poate ca ar trebui sa se constituie un grup(asociatie, sau cum s-o numi) din membri ai forumului si nu numai, care sa-i actioneze in justitie si sa solicite si eventuale daune morale celui vinovat. In alte parti se practica asta si chiar cu succes, masinile sunt chemate cu miile pentru remedieri, unele chiar substantiale. Deci se poate!
  21. Care ar fi sistemul de prindere, prin lipire(autoadeziv) sau cu niste cleme ? Intreb pentru eventualitatea cazului cand ar putea fi folosit numai in afara localitatilor unde se poate circula cu viteza marita si daca ar fi posibil sa fie demontat in localitate. Despre culoare ce se stie, este numai pe negru sau se poate colora in functie de culoarea masinii? In principiu sunt interesat.
  22. Nu-i in regula, numarul nu trebuie acoperit sub nici un motiv.Vezi legislatia rutiera.
  23. Daca vrei o piesa originala si de calitate, aceasta se achizitioneza si monteaza la un dealer oficial Dacia. In acest fel te protejezi de facaturile care au invadat piata si in marea lor majoritate sunt sub orice critica din punct de vedere calitativ. Costa ceva mai mult decat pirateriile, dar circuli linistit si ai o piesa cu garantia asigurata.
×
×
  • Creează nouă...