Sari la conținut

dalex

Members
  • Număr conținut

    228
  • Înregistrat

  • Ultima Vizită

  • Zile Câștigate

    3

Orice postat de dalex

  1. I-am facut o invitatie pe forum . Omul chiar e ok. Eu colaborez cu el, am luat mai multe seturi, am trimis la garatie si s-a rezolvat DE PE O ZI PE ALTA, deci 24 de ore. Uite o poza cu faza lunga facut din unghi pentru a se vedea diferenta de culoare si una din interior.
  2. In curand o sa pun tutorial in acest sens:) Mai precis cand fac rost de suporti si de un pic de timp. Partea buna e ca duster-ul vine cu precablaj, adica nu ai nevoie decat de bloc lumini, proiectoare, suporti si cablu dintre proiectoare. Restul e pe masina:) on-topic - nu a vazut nimeni suport de proiectoare? Nu are nimeni pile pe la o societate de asigurari care a facut vreo dauna la un duster sau la vreun dealer auto sa afle un pret?
  3. Are cineva idee cat costa sau unde gasesc? Sunt plasticele care tin proiectoarele pe bara. Merci!
  4. Nicidecum. E un baiat aici pe forum care vinde la un pret apropiat de ce am luat eu (asta sa nu fac reclama:D). Pe mine m-au costat undeva la 200 de lei cu tot cu transport si montaj (instalatia cu tot cu garantie e 150-160 de lei).
  5. Vreau si eu cdr-ul sau o varianta bitmap pentru vectorizare. Multumesc. Dupa ce primesc design-ul, daca are cineva nevoie sa ii fac stiker, va rog sa ma anuntati!
  6. Mai vin cu o modificare, vad ca voi sunteti timizi:) Pentru ca a fost cuminte si a papat tot din rezervor, dustarila meu a primit o pereche de xenoane pe faza scurta. H7 4300k de 35w, cele mai apropiate de lumina naturala (deci nu de-alea albastre). Impresii: nu m-a injurat nimeni, e drept nu tin farurile maxim sus am aceeasi lungime, dar suprafata este mai intens luminata Astept prima ploaie sa vad daca... vad:) In poza sunt 3 masini (de la stanga la dreapta) Logan ph1 cu bixenon 4300k, Logan ph II cu becurile de fabrica, Duster cu xenon pe faza scurta 4300k. Evident, poza nu reflecta 1
  7. Cum durerea mea ma?! Mie imi consuma hurdugaia cat vrea ea. Cu greu o scot sub 8 la drum intins in conditii de pana in 100 km/h (4x2 e masina cu 1.6 16v), iar in oras... o veselie. LE - si o medie cam care ar fi?
  8. Cauta in orice magazin de electronice sau dedicat auto adaptor ISO la Sony. Practic ISO-ul e mufa aia mare si patrata de care zici tu. E ciudat, deobicei vin in cutia casetofonului.
  9. Eu cred ca e valabil pentru membri din toata tara, nu?
  10. Pun si eu cateva poze de la o plimbarica scurta la lacul Sfanta Ana. Anvelope Sava eschimo varianta HP, evident M+S. Am urcat fara nicio problema pe zapada sau mocirla, chiar daca masina are doar o punte motoare.
  11. Acum il iau si daca ar fi cel de service, ar fi super. Am de verificat instalatia electrica pentru proiectoare. Are cineva idee daca vine precablat la versiunile de echipare inferioara? Revin cu detalii
  12. Cred ca 1000 de vorbe sunt de prisos fata de asta: Si pe masina veche am aplicat cu succes multe din tutorialele omului. @caramba - am zis un pret informativ. Poti trimite piesa prin curier, omul o colanteaza si o trimite inapoi sau poti comanda materialul - mai ieftinde 40 de lei - si iti faci unde sti. E o alta poza.
  13. In principiu orice e vopsit. Se da piesa jos, se scoate usor
  14. Merci! Nu am colorat-o, am colantat-o. Pe langa rolul estetic, dupa unii kitch (deh, nu imi permit sa imi fac piesa din fibra de carbon), are si rol de protectie colantul fiind foarte gros Preturi - cu voia administratorului si doar informativ - aproximativ 45 50 de lei doar materialul. Colantarea se face la orice firma de productie publicitara. Daca doreste cineva pot trimite datele de contact a persoanei ca mi-a facut mie. Lucreaza si prin curier. Pretul il negociati voi:)
  15. Antifonarea usii implica mai multe operatii. Insonorizatul profi (stinger, dynamat) e ff scump - aprox 150-200 de lei+manopera pentru o usa si utilizarea lui nu se justifica pentru un sistem audio entry level. Bonus... e foarte greu. Solutia ar fi alubandul - cel din supermarketurile de constructii sau insonorizantul cauciucat si pasla numita fonomin. Caramba, sunt sigur ca daca dai un google dupa denumirile insirate mai sus te vei elucida. Blue - casetofonul de pe duster e 4x15, deci o sa fortezi finalii aia la fiecare melodie mai acatarii. Eu am schimbatdoar HUsi iti garantez ca e diferent
  16. E relativ simplu, dar necesita prezenta unei interfete de diagnoza si DDT-ul. Daca vrei pot sa iti dau pe PM numarul unui prieten din buc care se ocupa cu asa ceva. Daca vrei sa iti bati capu singur o sa iti explic - in principiu se leaga un fir de la maneta la mufa mare din bord. on-topic - am colantat consola in carbon oracal 3d texturat
  17. Voi face, dar in afara de camera si de HU care-i pus pe un alt topic deja, nu prea vad la ce.
  18. Schimburi te intereseaza? Pot oferi un Ipod de 30 de gb+ceva banuti.
  19. dalex

    Resoftare

    Partial adevarat, dar daca tu te apuci si ii pui o evacuare cu nume englezesc, dar pe care nu o calculezi stii ce patesti? Daca pui o teava cu diametrul de... sa zicem 60mm (suna bine, nu de alta) oare ce se va intampla motorul tau? Ce se va intampla cu (nu vad cum sa evit cacofonia:D) curba de cuplu? Oare va merge ok... Eu zic ca nu. Evacuarea marita e o consecinta a altor modificari, atat hardware cat si soft (tot ne plac limbile straine) si nu o cauza "producatoare" de putere.
  20. Salutare. Vad ca lumea nu schimba nimic la masina... Poate ca inca e noua:) Mare lucru nu i-am facut: Modificari nu am, ma rog... mici zgarieturi:) Imbunatariri: montat cb (computer de bord) cu maneta originala activat pornirea stergatoarelor la sprituire montat alarma alt sistem audio camera marsharriere folii omologate plafoniera clio3 (3 lumini) iluminare cu leduri albe Cam tot ce am facut va pot ajuta si va stau la dispozitie.
  21. Imi pare rau ca iti raspund aici si fac off-topic, dar inca nu am drept sa trimit PM-uri. Cass original a plecat de mult:) adelina - google it. Eu nu pot sa iti dau un pret pentru ca montajul l-am facut singur. Camera (acelasi model, ceva relativ noname) e intre 120 si 350 de lei, iar HU pot sa iti recomand sa iei de la importator http://www.dedeman.ro/ro/radio-auto-mnc-eternal-dvd-usb/C-211-213-10696/produs.html Uite un link.
  22. Salut! E primul meu post aici. Casetofonul de origine se scoate foarte usor, dar daca nu va pricepeti mergeti la un centru specializat pentru ca riscati sa zgariati consola. Eu am montat un dvd MNC pe post de HU. Din pacate la orice dvd player 1DIN va trebui sa faceti 2 modificari minore: 1. un picior de plastic din spatele casetofonului ce trebuie taiat 2. trebuie taiat cam 1mm din capacul de la consola. PS - Daca tot suntem la ICE - Am montat si o camera de mers cu spatele. Lucru ce recomand oricui. In poza e playerul, evident vedeti ca beneficiarul investitiei e fiumiu:)
×
×
  • Creează nouă...