adilos
Members-
Număr conținut
124 -
Înregistrat
-
Ultima Vizită
-
Zile Câștigate
2
Orice postat de adilos
-
a ajuns si piesa,trebuie sa ajung in service sa vad exact ce piesa este si cat dureaza montajul,ce anume se demonteaza,ca daca se lasa cu plansa bord si chestii nu am chef sa imi scartie bordul dupa nici 2 luni de cand am masina.revin
-
nu stiu exact ce piesa trebuie schimbata pt ca nu am aflat foarte multe de la receptioner , nici el nu stia exact cum se numeste. astept sa ma cheme sa o schimb si atunci o sa vad exact despre ce este vorba.
-
se pare ca aveti noroc,si cotiera la mine se misca de zici ca este desfacuta. @mugur @donquijote poate faceti o poza sa vedem si noi ce difera.
-
sigur,astept sa ma cheme si va anunt.
-
am si eu 11k in 2 luni.
-
salut,vreau sa imi pun niste jante de aliaj pe 18,aveti idee cum o sa se comporte masina,mai stiti pe cineva care are,cat despre anvelopele 225-50-18 cred ca o sa fie super rigida,asta daca nu ating pe undeva.
-
nu stiu ce sa zic,nici orele de manopera platite de Dacia nu sunt extraordinare,o sa anunt imediat ce am schimbat piesa respectiva.
-
Dacia Duster cel mai mic consum
topic a răspuns la adilos dust3radmin în Dacia Duster topuri si recorduri
salut,se pare ca da,eu dupa 11000km am o medie de 8-8,5/urban si 7-7,4/extraurban cu AC pornit fara ECO activ -
se poate si asta dar este posibil sa schimbe doar celor care reclama chestia asta,nu toata lumea merge dintr-o bucata 600-700km si atunci este mult mai ieftin decat sa faci o rechemare pe toate masinile vandute.
-
asa este,mai am si alte chestii,le caut pe forum sa dezvolt acolo si de restul.
-
masina mea este din mai/2015,si nu vreau sa opresc aerul si sa il pornesc,trebuie sa functioneze normal,zic,cat despre piesa inca nu am schimbat-o,nu a venit inca,si nu stiu exact ce piesa se schimba pt ca receptionerul se tot balbaia.nu stiu ce modul.
-
multumesc la fel,nu merg cu eco pornit.
-
hmmmm mai bine nu intrebam ,glumesc,am vrut piele ca se intretine muuuult mai usor,arata muuuuult mai bine dupa cativa ani,si da transpiri ca nebunuu in scaunele astea,stai ca in scoica de bebelus,atat de aerisit este.....NOT,in fine,acum nu mai am ce face,transpiram inainte,dar lasati ca la iarna o sa fie rece.
-
@capone-la 10k am patit-o,pana atunci nu imi aduc aminte sa fi mers cu AC-pornit distante lungi,poate ca facea mai devreme. @tico98-pur si simplu dupa 600-700 km nu mai baga rece si nici aeroterma pe viteza maxima parca nu functiona cum trebuia,am oprit AC-cat am alimentat,si nu baga rece,a2a zi nu mai avea nici o problema,se dezghetase si mama aerotemei,conductelor,cei de la Dacia nu sunt straini de problema,stiau si au comandat piesa respectiva.
-
chiar daca este de la esapament.este prima masina care imi face asa,nu am mai intalnit.
-
la fix 10000km,intamplarea facea ca eram la drum deja de vreo 600km,nu mai baga aer rece si aeroterma parca nu mai functiona in parametrii normali.Am fost la Dacia si da,au recunoscut ca au o problema cu nu stiu ce modul,nici receptionerul nu stia sa imi spuna,ma rog nu vroia cred sa imi spuna pt ca mi-a spus ca a comandat piesa sa se schimbe pe garantie si cand ajunge ma suna.atunci l-am intrebat eu,dar ce ati comandat daca nu stiti exact ce trebuie ,astept sa vad exact ce se schimba.
-
Adica stai mai bine in cele de textil?
-
Cu zgomotul respectiv m-am pricopsit si eu,am si fost la Dacia,si se pare ca „asa face toate„,insa de ce se aude numai in sarcina daca este de la toba de esapament,totusi mie imi suna a suierat de turbina.
-
Salut, tocmai ce am trecut si eu la Duster dupa multe marci avute,am vrut un SUV 4*4 NOU,asta dupa ce m-am uitat si la SkodaYeti,Kia Sportage,Hyundai IX35 si Tiguan,am ajuns la concluzia ca pot achizitiona ceva aproape de cele enumerate mai sus si sa raman si cel putin 6000-7000 euro in buzunar. Asadar am achizitonat: Dacia Duster 1,5dCi - 110CP , 4*4 , Laureate + optiuni ( MediaNav+harta Europa,Pack Look,Senzori parcare,Cruise Control,Eco Mode,Cotiera,Tapiserie Piele,Scaune fata incalzite. Pot spune ca sunt multumit de alegerea facuta,mai putin chestii de care stiam ca asa vor fi. In
