Sari la conținut

cmflorea

Members
  • Număr conținut

    65
  • Înregistrat

  • Zile Câștigate

    3

Orice postat de cmflorea

  1. http://0-100.hotnews.ro/2014/07/08/dacia-lucreaza-la-un-nou-software-pentru-motoarele-diesel-care-echipeaza-duster-pentru-a-le-corecta-functionarea/
  2. Argumentul a fost ca au fost putine sesizari, softul instalat fiind nou gandit pentru a fi mai ”prietenos” cu mediul... La service i-am convins sa transmita catre Dacia inregistrarile grafice ale variatiei turatiei la rece si cald, astfel neavand ce sa comenteze atat Dacia cat si service-ul
  3. Am fost contactat de Dacia si mi-au comunicat ca problema o cunosc si urneaza a fi remediata prin resoftare, cu o noua varianta de software, posibil la sfarsitul lunii august
  4. Se monteaza pe modulul alarmei, in general este compatibil cu majoritatea lor
  5. Nu. Ai nevoie de un modul ... cu tot cu manopera cam 150 lei
  6. arata bine ... un pret estimativ?
  7. O varianta, aici http://www.tocmai.ro/cotiera-dacia-duster-dupa-2010-14586397.html
  8. te contrazic si eu am aceeasi problema la 1.6 FL benzina, la rece fluctuatia este evidenta, pe masura ce se incalzeste se diminueaza, iar pana se incalzeste la accelerare tinde sa dea in nas, cam pe la 2000 de ture
  9. punctul reprezinta pozitia reala GPS, iar sageata pozitia ”pe drum ” a auto
  10. Eu o sa astept inca 500 km si daca problema se mentine o sa sesizez OPC, privitor la profit, nu-si fac probleme cu clientii mici, exportul si institutiile statului sa traiasca
  11. Eu la 4x2 am probleme cu relantiul ... La pornire, cu motorul rece, turatia fluctueaza +- 100 rotatii (galopeaza), pe masura ce motorul se incalzeate se atenueaza dar nu dispare. La service, pusa pe tester nu arata nicio problema. Concluzia lor ... de la benzina si daca dupa ce schimb carburantul ( sa pun OMV 100) se mentine problema o sa sesizeze Dacia. Masina are 625 km
×
×
  • Creează nouă...