am descoperit in urma cu doua saptamani ca nu-mi functioneaza AC-ul, la modul la care nu pornea compresorul la cuplarea butonului. am fost la o constatare la Renault si mi-au comandat un furtun care pleaca de undeva din partea stanga sus a compartimentului motor si duce in compresor (au argumentat ca este fisurat undeva aproape de prinderea pe compresor si a pierdut agentul de racire). ieri am avut revizia de 2 ani, mi-au schimbat acest furtun(pe garantie) au incarcat instalatia cu freon si ulei, functioneaza totul perfect, dar o tin sub observatie, nu stiu care sa fi fost cauza distrugerii a