Sari la conținut

denon2808

Members
  • Număr conținut

    658
  • Înregistrat

  • Ultima Vizită

  • Zile Câștigate

    33

Orice postat de denon2808

  1. Dacă ai vântu' din faţă, eşti împărat Am scos şi eu 7,9 mergând până-n110 pe Arad-Deva.
  2. Confirm spusele lui@stefanudrea, de pilda Passau - Sibiu, calculat pe tronsoane (Austria, Ungaria, România) la 130-150 am avut 10; 10,5; 11. În Ro, pe (deja celebrele) autostrăzi nu scurtezi prea mult timpul dacă-i dai talpă... diferenţa e notabilă de la 3-400 km în sus
  3. ...daca am fi putut trece prin locul ala poate ne-am fi putut imparti in 2 grupuri, pentru amatorii de senzatii tari... dar n-a fost sa fie. Si-asa, daca ar fi dat o ploaie mai serioasa nu mai urcam noi pe-acolo. Si pe zapada, nici atat.
  4. Nici eu nu stiu, dar de fapt e clar: intalnirile nationale sunt ale dusteristilor. Au spus-o mai multi si nu o data pe topicurile dedicate ind-urilor. Ce-o fi asa greu de inteles? Alte intalniri ocazionale, ca se bate toba pe forum , fb, sms, etc sunt "open", poate veni oricine, cu orice tip/marca de vehicul.
  5. Si eu si sunt de acord cu @danielcojocar si @dusty2010. Ofer camera de la Roberto la schimb cu Casa Padurii.
  6. Sa n-aud de plite cu inductie, electrice sau stiu eu de care tip !!! Uneori fac astia upgrade-uri de dragul upgrade-ului, nu ca ar fi neaparat mai bune.
  7. Si la mine intra puntea spate in tractiune din cand in cand si nu se aprinde neaparat becul esp-ului. De fapt, esp-ul intra destul de rar, ceea ce inseamna ca in general, Prafuila e destul de stabil. Sau poate, vorba ta, sa nu "considere" necesar.
  8. N-o lua in tragic, mai glumim si noi, poate ne-om vedea vreodata si face 2 face
  9. In situatia in care m-am trezit cu o taietura laterala pe dreapta fata, am comandat Star Performer Allseason si aia mi-au trimis de iarna: http://www.reifendir...rn&typ=R-229752
  10. Bine-ai venit printre noi !!! Confirm ceea ce au scris mai sus @daniel si @ huskyuk. Consumul "pe bucati" Passau - Sibiu: 10% - Austria; 10.5% - Ungaria; 11% Arad - Sibiu, in conditiile in care am mers "la timp", viteza 130 - 150km/h (unde s-a putut si s-a putut des ), am calculat consumul la pompa, umplut rezervorul pana-n amigdale. Sibiu - Bucuresti n-am calculat inca, dar presupun ca e in jur de 9%. Inca o chestie, nu te lua dupa consumul mediu aratat de CB, poate varia in limite destul de largi, intre 0.5 - 1.5% in plus fata de consumul real (cel putin la mine) Echipare standard, L
  11. La Multi Ani !!! Sa-l stapanesti sanatos.
  12. Mai e o chestie... cel putin la mine mocheta era decupata mai sus de tabla aia de sub ea. Am pus mana pe o fiarfeca si-am rezolvat-o. De-atunci a cam trecut un an si inca n-am inghetat In orice caz, parca sufla mai spre pingele.
  13. Corect, eventual o anvelopa veche pusa in asa fel incat sa intre carligul in gaura eu in Ro am un gard metalic in spate si mi-am agatat anvelopa pe post de tampon, dau cu spatele pana se propteste in el cu bara si nu ating gardul cu carligul.
  14. denon2808

    My Duster

    Nu vad de ce nu; par a fi normale, cel putin dupa poza si descriere.
  15. denon2808

    My Duster

    Strict din punctu' meu de vedere, era mai bine sa le fi lasat la locu' lor, pe consola. Sau cel mai bine - si colo si colo, impacau pe toata lumea
  16. denon2808

    My Duster

    Right, cu amendamentul că pe spate merge de 38 cm maxim. Pe față merg și la Logan (65 cu 55).
  17. denon2808

    My Duster

    Scump, nene, scump. Dincolo era mai ieftin... Sa-nteleg ca ar fi ceva de genu' :
  18. Bine-ai venit in marea comunitate a dusterimii !!!
  19. Bine-ai venit în rândurile dustetimii !!!
×
×
  • Creează nouă...