cele de origine nu sunt nici pe departe bune....sunt mult prea scurte si toata apa si noroiul sau zapada intra exact sub covorase.Astea din Ukraina din cate le-am vazut si am mai citit pe forumul lor,sunt excelente si acopera absolut toata suprafata unde ar putea picura apa sau noroiul.Ba mai mult de atat, chiar si bumbii aia de prindere sunt acoperiti cu cauciuc,prinderea se face dedesubt - respectiv apa si zapada nu are nici o sansa sa se strecoare..Culmea este ca ukrainenii au asemenea covorase iar noi nu.......ca pret sunt aprox 160 lei setul in Ukraina.