La un moment dat, parca prin 2015, era vorba de sute de mii de masini produse de Grupul Renault cu probleme la acest tip de motor. Se vehicula existenta unei greseli de proiectare si ma intrebam daca a fost remediata la ultimele loturi. Adica, daca cumpar o masina cu un rulaj de aprox. 70.000km, pot spera la inca 100.000 km fara sa crape motorul sau sa consume mai mult ulei decat benzina?