Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 70
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Zile cu activitate crescuta

Top participanti la discutie

Postari populare

Asta e si ideea, pentru noi sunt doar niste bani aruncati, tendoanele alea fiind situate mai sus fata de alte elemente de sub masina. Nu stiu la voi cei cu amortizoare Mudster cum e, dar la restul, da

Acum inteleg si eu de ce trebuie scut fata jos, nu e nimic intre radiatoare si plasticul de la bara

Buna ziua, am ramas dator sa pun foto cu scut la filtrul deoxid de azot (NOx trap).Am fost plecat in CO in muntii retezat.

Posted Images

.Eu pe celalalt am dat muuult mai mult. ;)

Deci....?

 

 

Zi-mi si mie unde l-ai gasit pe celalalt, ca eu folosesc masina 80% offroad si ma intereseaza un scut putin mai mult decat "decent".

 

Este aparut si pe catalog acccesorii(cel de AL 6mm grosime... cu prindere in 4 puncte si folosire distantiere de ~ 12 mm pt pozitionare),Insista la dealer sa-l aduca. Si eu de ex am asteptat in vara 1,5 luni pt protectiile de aripi,

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 1 month later...
salut

 

scutul original de tabla este din tabla de 1mm, vopsit negru, prindere in 6 suruburi M6

scutul de care zici vine si pe cea cu paak look

Mai baieti de ce nu va duceti pe la un dealer sa vedeti si voi un Duster cu pack look sau nu.Scutul este acelasi iar pack-ul este de fapt o 'spoiala' turceasca sa ia ochii la cei care vor sa "straluceasca" ieftin. Scutul de-l vedeti la cele "cu spoiala" este de fapt un plastic vopsit. Scutul de tabla este la tot ce inseamna 4x4.Restu' este de plastic . :mrgreen:

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
salut

 

scutul original de tabla este din tabla de 1mm, vopsit negru, prindere in 6 suruburi M6

scutul de care zici vine si pe cea cu paak look

Mai baieti de ce nu va duceti pe la un dealer sa vedeti si voi un Duster cu pack look sau nu.Scutul este acelasi iar pack-ul este de fapt o 'spoiala' turceasca sa ia ochii la cei care vor sa "straluceasca" ieftin. Scutul de-l vedeti la cele "cu spoiala" este de fapt un plastic vopsit. Scutul de tabla este la tot ce inseamna 4x4.Restu' este de plastic . :mrgreen:

am vazut cum arata cu pack look dusterul eu am intrebat daca e din tabla de 1mm si la acea echipare .si fiecare ne alegem masina cum ne place nu inteleg care e problema ta daca tie nu-ti place asta inseamna ca trebuie sa nu ne placa si noua. am vazut ca tu il ai pe cel din al de 6mm. miine trec pe la diler sal adauge in lista cu optiunile pe care le am ales

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai sunt scuturile astea care se fabrica la noi. Din otel de 3mm sau aluminiu de 6mm

In plus fata de alea OEM mai au 2 ramforsari sub scut, una bengoasa in fata radiatoarelor, pe care se prind si suportii de ochet si alta in spate, pe traversa.

 

Suruburile OEM de pe subsasiu sunt M6 cu rupere la 6.8. De obicei, daca le ia putin apa ruginesc si se rup la demontare. Asa ca un scut prins doar in 4 din 6 suruburi o sa fie mai mult de frumusete...

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Mak pinned this topic

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...