Sari la conținut

Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 70
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Zile cu activitate crescuta

Top participanti la discutie

Postari populare

Asta e si ideea, pentru noi sunt doar niste bani aruncati, tendoanele alea fiind situate mai sus fata de alte elemente de sub masina. Nu stiu la voi cei cu amortizoare Mudster cum e, dar la restul, da

Acum inteleg si eu de ce trebuie scut fata jos, nu e nimic intre radiatoare si plasticul de la bara

Buna ziua, am ramas dator sa pun foto cu scut la filtrul deoxid de azot (NOx trap).Am fost plecat in CO in muntii retezat.

Posted Images

Un alt exemplu de scuturi de protectie a puntilor, de pe un alt fel de vehicul, insa cu ceva asemanari... deci, ceva utilitate au aceste scuturi, insa, cum ziceam, nu neaparat pentru utilizatorul de rand...

Capture3.thumb.PNG.1771b39f9203693363c501a5febb60ef.PNG

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 1 month later...

Productie proprie?Nu am nevoie pentru ca am benzinar sunt doar curios.In curand voi pune si eu scutul ala de 6 mm original Dacia, este scump dar util plus ca imi place cum arata masina cu el montat.Trebuie sa vad sa vorbesc cu baietii benzinarii daca au reusit sa atinga in terem sonda lambda si cablul acesteia, la 1.6 16V 114 cp este situata undeva in spatele traversei pozitionata in sus dar cablul sondei se poate agata in craci, bete, lemne etc.

Editat de Caphonne
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"florinn" nu am poze cu el montat deoarece eu il pun dupa 20 noiembrie.Am mai spus ca la partea frontala a scutului am facut ferestre de aerisire si am un suierat la viteza de peste 70 km/ora.Dar eu nu ma dau cu el pe vai si hartoape si il folosesc numai  iarna.Se prinde in 6 autofiletante deci se da si se pune foarte usor.Grosimea scutului 2.5mm tabla aluminiu,

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 3 years later...

Lamuriti-ma si pe mine. Inteleg ca un Duster 4x4 vine cu scut motor din fabrica. Totusi, Pufarina recomanda sa cumparam scutul motor care acopera si partea de radiator din fata - 8201700404. Deci se cumpara ca accesoriu si se monteaza in locul celui original, cu care a venit masina?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Mak pinned this topic

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...