Sari la conținut

Postări Recomandate

  • 3 months later...
  • Răspunsuri 268
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Pam..pam.. Mi-am pus carlig fara a necesita decuparea barii. Producator AUTO-HAK. Nu s-a gaurit absolut nimic, gaurile sunt gata facute din fabrica. Un mic amanunt la achizitionarea carligului, spe

Da, pe 7 sau 13 pini

Trebuie decupat din scutul rezervorului de adblue, rezervor care trebuie golit și demontat (conform indicațiilor oficiale) . Modulul cu pricina scoate forța* din circuitele originale și în acelaș

Posted Images

Salut. Detin un Duster 2020 cu adblue si am achizitionat un carlig de remorcare aftermarket pentru modelul meu. Intentionez sa il montez zilele acestea. Ideea e ca am inteles ca pentru montarea prizei mi-ar trebui un "modul special" pe care il gasesc doar la reprezentanta. As vrea sa va intreb daca este intradevar chiar asa, sau daca se poate monta prin alta metoda, fara acel "modul magic". Am auzit ca trebuie decupat ceva din protectia de la rezervorul de adblue?

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie decupat din scutul rezervorului de adblue, rezervor care trebuie golit și demontat (conform indicațiilor oficiale) .

Modulul cu pricina scoate forța* din circuitele originale și în același timp e plug&play nu tai nimic doar cuplezi mufe.

*preia semnalele din instalația originală, fără a încărca circuitele cu un consum în plus (de ex la semnalizare ai 21w+4w+21w + încă 21w pe remorcă asta duce la intrarea în protecție e uch-ului și rămâi fără semnalizare pe partea aia)

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai saptamana trecuta am primit si eu Dusterul negru ca cioara, 1.3 TCE 150 4x4 si am decis inca dinainte sa il scot din reprezentanta sa ii montez carligul  asa ca am comandat prin ei carlig si acum am carlig demontabil Westfalia, modul 13 pini. Cost 1950 ~ produsul , ~200 montajul.

 

 

Editat de georges
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 2 weeks later...

Salut! Sunt și eu interesat de acest carlig demontabil Westfalia, modul 13 pini. Am câteva întrebări! 

Duster 2019 4x2 1.3 Tce 

1. Instalația electrica permite decuplarea lămpii de ceață? 

2. Instalația electrica are funcția de încărcare inteligenta baterie rulota? 

3. Instalația electrica are funcția de +12V permanent? 

4. Instalația electrica are funcția de deconectare a senzorilor de parcare? 

5. Priza este rabatabila (a se înțelege dacă, se poate ascunde sub bara când nu e folosita!)? 

6. Necesita decupare a plasticului de sub bara? 

6. Când este cârligul demontat și priza pliata, cât de vizibil este suportul? Se poate atașa poze de la cei care au montat, pentru a ne face o idee! (cele achiziționate de la Dacia) 

7. Cat durează aproximativ montajul? 

8. Adaptorul de la 13 la 7 pini vine inclus sau se comanda separat? 

Mulțumesc 

P. S. Vreau in principiu sa folosesc cârligul pentru un suport de biciclete 3 biciclete. 

Dacă aveți recomandări de suport de biciclete la care sa se poată accesa și portbagajul, este bine venita o recomandare! 

Mulțumesc anticipat! 

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut ,

Toate prizele cu 13 sau 7 decuplează ceață mașinii.

Dacă este legată corespunzător incarca și bateria și merge și frigiderul.

La Duster nu taie senzorii de parcare , trebuie dezactivați din buton original al mașinii.

Nu exista priza rabatabila la Duster pe original ,cred că doar aftermarket.

 

Adaptorul este opțional și se poate găsi pe olx .

După ce demontezi cârligul se va avedea suportul de prindere al acestuia ...

 

Bafta.

Editat de Mak
NU CITA ULTIMUL MESAJ!
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Mak featured this topic

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...