Sari la conținut

Jante 16" si 17" pe Dacia Duster


Postări Recomandate

Mersi. Da sigur cu arcurile originale atingeau undeva.

 

Jentile 5 bucati au fost cam 2500 RON iar anvelopele la fel 5 bucati circa 2200 RON, dar suma exacta nu imi amintesc acum, eventual fac un update vineri cand ajung acasa.

Suspensia Ironman a fost cca. 1000 euro - 4500 RON cu montaj cu tot.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 115
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

In general, in astfel de cazuri se urmaresc doua variante: exfoliere (garantie discutabila, cu cantece si constipatii, ca n-are cum, nu se poate, n-am mai auzit) sau coroziune (acizi, intemperii, deci

Le.ai montat legat la ochi? NU ti apare pe cauciuc nicio sageata ceva?

Daca te uiti la teste cu anvelope all season de top, o sa vezi ca au performante similare cu anvelope bune doar pentru vara sau doar pentru iarna. Deci nu pierzi nimic la capitolul siguranta. Dar cel

Posted Images

Mersi. Da sigur cu arcurile originale atingeau undeva.

 

Jentile 5 bucati au fost cam 2500 RON iar anvelopele la fel 5 bucati circa 2200 RON, dar suma exacta nu imi amintesc acum, eventual fac un update vineri cand ajung acasa.

Suspensia Ironman a fost cca. 1000 euro - 4500 RON cu montaj cu tot.

 

Mersi si din partea mea ca mi-ai raspuns pe loc. Daca tot esti amabil spune mi de unde le-ai cumparat, ca nu prea am vazut asa model prin magazine. Mi-a mai venit inima la loc, vad ca se mai poate discuta si normal pe aici, ca ieri mai sa ma ia la bataie un moderator ca nu iam zis saru`mana din prima.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da acum sunt la lucru, dar nu prea am treaba, asa ca am un pic de timp la indemana. Dar am observat si eu ca limbajul mai vulgar nu se agreeaza pe forum - oricum sunt si eu de acord cu asta - asa ca mai bine ma abtin si eu de multe ori, si nu comentez. Da - e greu cand citesti niste aberatii, dar uite ca reusesc, si nici nu imi revars furia pe nevasta sau copiii acasa. :ahappy:

 

Na inapoi la treaba. Este o firma la noi in Tg Mures, prin ei am cumparat anvelopele (in 2011 pentru Terios, iar anul asta pentru Duster). Iar dupa comportamentul neserios din partea unui comerciant online din Bucuresti - unde am gasit cel mai ieftin jentile - am decis totusi sa le cumpar tot de la acelasi firma de la noi. Ei au contract cu Dotz, asa ca au contactat reprezentanta Dotz din Bucuresti si au adus de la ei. Chiar de fata mea s-au purtat discutii pe telefon privind compatibilitatea jentilor cu Dusterul.

 

Dat fiind ca aceste jenti au gaura centrala (butuc) de 60 mm, iar Dusterul are de 66 mm, cei de la Dotz au spus ferm ca nu e compatibil. Dar am comandat jentile si le-am dus la un strungar, care le-a marit gaurile la 66 mm.

 

Rezultatul se vede pe poza atasata mai inainte. :thumbsup:

 

Ar mai fi o varianta de aceeasi marime care are gaura centrala de 71 mm (daca imi amintesc corect), dar nr. ET e de 13 mm, deci asta probabil impinge roata inafara caroseriei. Fapt pentru care inspre Vest de la granita noastra nenele Garcea cam arunca cu amenzi. :hmm:

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci ca sa inteleg, e musai ca ET-ul asta sa fie cat mai aproape de 50 cum spune in fisa tehnica. Vorba e cat poate fi toleranta + sau - ca sa nu aiba obiectii politia sau RAR. Am gasit ceva interesant, toate datele erau corecte numai ET era de 38. Sa fie vreo problema?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...