Sari la conținut

Asigurare casco Dacia Duster - preturi


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 116
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Intervin si eu legat de asigurare. Eu am facut tot la Allianz dupa ce am cochetat cu ideea de a face la AlliannDirect unde era 360E pe an insa avea excluderile menntionate mai sus: doar pe drumuri p

@klaus: Incepand din Octombrie - Noiembrie, anul trecut, toate firmele de asigurari au inceput sa creasca primele (si la CASCO si la RCA) din cauza daunelor foarte mari.   Daca romanul nu intelege c

Doar ce am incheiat si eu asigurarile pentru noul meu dusterica, PH1, inamtriculat in mai 2011, achizitionat SH in octombrie 2014. Preturile sunt cam asa: Asigurare RCA: firma ASTRA, clasa B/M: B9,

salutare! eu o iau cu avans de 10 mii si dif de 5,600 cu credit brd si mi au spus ca rata o sa fie 750 lei din care 250 lei e casco,ma poate lamuri cineva de ce e casco asa de mult ?

 

Salutare.

Pai e relativ simplu:

250 Lei * 12 luni = 3000 Lei

3000 Lei / 4,2 Lei pentru 1 Euro = ~714 EURO/an (ceea ce insemna ca se cam incadreaza in tabelul de mai sus.

 

Este un calcul repejor, dar poti face calculul invers daca stii exact cat este valoarea politei casco/an.

 

Ca idee, chiar daca iei doar 5600 Euro imprumut, trebuie asigurat bunul la intreaga lui valoare, in cazul de fata "prafuitorul".

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 3 weeks later...

Dacia „lucrează” cu Omniasig/Asirom conform site-ului producătorului…ceea ce mă face să cred că, atât timp cât sunt în garanţie cel puţin, nu sunt probleme de „traducere”.

 

Editare ulterioară: Între timp se pare că cei de la Dacia au „trecut pe” Allianz-Ţiriac, Groupama şi Omniasig. Au renunţat la Asirom…Care o fi cauza?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salutare.

In sfarsit am luat si eu Dusteru 1,6 benzina 4x4, si vreau sa-i fac casco,recomandati-mi si mie o firma serioasa, la care nu trebuie sa te rogi de ei sa plateasca eventualele pagube.

Multumesc.

Du-te cu factura si buletinul la 4-5 societati mai rasarite, sa-ti faca simulari in variante cu fransiza si fara.

Eu, la Allianz am polita de 2750 in 4 rate, fara fransiza, la o factura de circa 65500 lei (tot la ei am si asigurarea obligatorie)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 3 weeks later...

Eu am asigurat-o la Groupama cu aprox. 2000 lei/an (masina e pe firma) cu fransiza zero la valoarea de 64.000 lei masina + 2000 lei accesorii (bulbar, senzori parcare, alarma, modul ridicare geamuri, modul aprindere faruri automat, carlig de remorcare). Cine e interesat ii pot recomanda agentul care mi-a facut mie asigurarea.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
accesorii (...... senzori parcare, alarma, modul ridicare geamuri, modul aprindere faruri automat, .......

 

Nu vreau sa fiu off topic, da acilea am vazut ca ai scris de accesorii, intebarea mea e: "modul ridicare geamuri" - se refera la ridicarea automata a geamurilor dupa ce ai parasit masina(eventual cnd actionezi inchiderea centalizata), + "modul aprindere automat" ....exista asa ceva in oferta de accesorii pt duster? sau tin de alarma montata...sau nici una nici alta..:)

Multumesc.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...