Sari la conținut

imbunatatire suspensie


Postări Recomandate

Eu mi-am modificat masina, punand pe ea un set de arcuri H&R si am si un set de anvelope BFG MT KM2.

Am ajuns la aceasta "dotare" tinand cont ca in ceea ce vreau eu sa fac cu masina asta nu este nici macar pe-aproape de competitie si... este la un cost mult redus. As putea mentiona aici ca anvelopele le-am facut rost gratuit ceea ce este un mare avantaj iar arcurile luate la 780 (180 montaj) RON nu e un cost prea mare si e departe de 450+TVA EUR.

Pot spune un singur lucru, la cea mai mica dimensiune de BFG MT KM2 (adica 225/75 R16) trebuie facute ceva modificari in zona carenajului de plastic fata. Aceste modificari, necesita si un ciocan de min 5 kg :hyper: .

Oricum, adunand una peste alta... cat se castiga din arcuri (+30 mm) si ceea ce castig din anvelope (+30 mm) este arhi-suficient pt ce bag eu.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 239
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

In sfarsit, dupa o lunga asteptare, a sosit kit-ul complet de suspensii Ironman +4cm (Arcuri, Amortizoare + suruburi reglat unghi de cadere)   Ca si prima impresie:   1. Se observa cu ochiul liber

Oho! Te-au tinut ceva, mister... Hai sa iti zic o treaba... Eu am tot Kit IronMan (Arcuri si Amortizoare), si pot sa spun ca e cea mai mare teapa pe care mi-am luat-o vreodata, si pe bani multi! Si p

Daca ar fi sa o iau de la capat, as merge pe amortizoare standard Billstein B6 cu arcurile de inaltare H&R. Parerea mea... Ce mai buna combinatie pentru strada 80% + off 20%. Mi se pare cea mai cu

Posted Images

E normal, avand in vedere conditiile de exploatare.

Pe logica asta... , si planetarele si restul elementelor de metal din zona, ar trebui sa fie la fel de ruginite. Si totusi... nu sunt.

Si este normal sa NU fie pentru ca sunt tratate special impotriva acestui fenomen.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...