Sari la conținut

Postări Recomandate

probabil trebuie sai faci geometria asa am patit si eu la logan si dupa ce iam facut nu a mai stat stramb

Da, am facut geometria si era deviat !

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si la mine trage volanul usor dreapta. stiu faza cu inclinatia drumului (banda este de obicei conceputa ca apa de pe drum sa incline spre marginea santului), dar dupa 76000 km cred ca nu se mai datoreaza acestui aspect. astept revizia de 80 si poate o rezolv atunci. nu pot sa spun ca m-ar deranja mult acest lucru.

mai mult ma deranjeaza trepidatiile/vibratiile suportate de volan la viteze de 130-140 km/h, sau in anumite viraje. aici dusterul nu este tocmai bine conceput.

Inca nu am mers cu viteze mari, inca mai am rodaj ! :baby:

Partajează acest post

Link spre post

Inca nu am mers cu viteze mari, inca mai am rodaj ! :baby:

un rodaj eficient se face atat in oras, dar mai ales la drum intins, consumand toate variantele de viteze. ps: nu exagera cu motorasul, dar in acelasi timp nu o invata puturoasa! :)

• Îmi place 1

Partajează acest post

Link spre post

Da, am facut geometria si era deviat !

Foarte bine, inteleg ca problema s-a rezolvat? Nu de alta, dar ma tenteaza si pe mine.

Partajează acest post

Link spre post

si eu am patit la fel....volan stramb..s-a refacut geometria si s-a rezolvat

vibratie in volan la peste 130...s-au reechilibrat toate rotile(jenti de tabla stilizate) si s-a rezolvat

toate s-au facut in garantie

Partajează acest post

Link spre post

mai mult ma deranjeaza trepidatiile/vibratiile suportate de volan la viteze de 130-140 km/h, sau in anumite viraje. aici dusterul nu este tocmai bine conceput.

saraca masina nu are nici o vina! mergi si echilibreaza rotile.

Partajează acest post

Link spre post
Autentifică-te pentru a urmări asta