Sari la conținut

Postări Recomandate

Bravo mai aud si de dusteristi care mai merg si pe jos prin munti.Eu anul trecut am propus o iesire pe Valea Rea dinspre Nucsoara(Arges) pe raul Doamnei pana unde se inchide drumu si de acolo pe jos (cam 3 ore) pana pe Vf Moldoveanu(cel mai aproape de abordat din acest punct acest varf.Sunt niste cascade si un peisaj aparte, necalcat de multime... N-a raspuns nimeni toata lumea malc.Vor numa' cu dusterel-ul..Bravo inca o data. :hug:

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bravo mai aud si de dusteristi care mai merg si pe jos prin munti.Eu anul trecut am propus o iesire pe Valea Rea dinspre Nucsoara(Arges) pe raul Doamnei pana unde se inchide drumu si de acolo pe jos (cam 3 ore) pana pe Vf Moldoveanu(cel mai aproape de abordat din acest punct acest varf.Sunt niste cascade si un peisaj aparte, necalcat de multime... N-a raspuns nimeni toata lumea malc.Vor numa' cu dusterel-ul..Bravo inca o data. :hug:

la vara vom initia un traseu spre Moldoveanu. e o zona foarte frumoasa si Dusterul poate urca destul de sus pe golul alpin pana unde se termina drumul forestier si apoi o luam la pas sa cucerim, noi Dusteristii, si Vf. Moldoveanu (cel mai inalt varf din tara!).

• Îmi place 5

Partajează acest post

Link spre post

Weekendul asta merrg sa probez niste trasee in zona gatul berbecului (muntii cindrel) intre raul sadului si paltinis. care se baga la o recunoastere? :)

Partajează acest post

Link spre post

salut, eu am ajns azi vara din greseala in rezervatia naturala bucegi pe un drum forestier putin spus.... unde eram eu si caprele negre si cate o floare de colt.... drum fain cu muntele pe o parte si pe cealalta rapa ..... daca nu stiam pe unde imi calca rotile o "calcam stram de tot " .... Duster-ita mea era in rodaj cu doar 200 km la bord facuti in oras.... ce sa mai zic cred ca nu m-am distrat asa de tare in viata mea... senzatii tari ....vorba aia ca nu mi-s blonda sunt femeie si imi place de mor masinuta mea ..... am cuplat 4x4 si mi-am facut de cap ..... traseul a fost de la Bran la Peles doar drum forestier de negasit pe harta normala aproape 50 km .....

• Îmi place 2

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

Autentifică-te pentru a urmări asta