Sari la conținut

Probleme la directie duster 4x4 benzina


Postări Recomandate

Azi dimineata am iesit prin oras sa rezolv una, alta si de la un moment dat a inceput sa imi mearga direactia din ce in ce mai greu. Nestiind ce s-a intampla am fugit cu masina direct in service si surpriza: a crapat semeringul pompei de servo. Evident cum la noi in tara nimeni nu are piese de schimb pe stoc (ca doar de ce sa ai piese pentru masinile care le vinzi) am fost nevoit sa las Dusterutul in service pana cand se intorc cei de la reprezentanta din concediu si comanda piesa si o vor schimba.(intre 1-2 sapt).

 

Asa ca se pare ca nu imi voi petrece revelionul cu Dusterul:(

 

Partea buna e ca se schimba pe garantie, ca daca nu costa in jur de 2000 de lei cica....pe net cea mai scumpa pompa am vazut-o la 500 RON....intrebarea care mi-a venit: chiar atat e adaosul celor de la Dacia la aceasta pompa?/:)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 4 years later...
  • Răspunsuri 20
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

@soare, nu am duster (pana luna viitoar ) dar am un bmw din 94 la care am avut toate problemele de directie posibile si pana la urma l-am facut de are precizie chirurgicala. Din ce zici tu acolo mie

@soare Verifica bieletele antiruliu. Eu aveam aceleasi simptome si am schimbat bieletele.

Posted Images

Salut zoliasi,

Am și eu aceeași problema la un Duster 4x4. Sint din Iasi.. Cei de la Service mi-au spus ca nu poate fi sudata deoarece e din aluminiu.. deși pe internet am găsit ca și aluminiu poate fi sudat.... iar prețul ei este de 11 milioane originala (mi se pare foarte scump).

 

Unde ai reușit sa o repari pe a ta cu manson cauciuc+colier tabla.

 

Am incarcat pozele mai joc.

Putem vorbi la un telefon (0748840582) sau pe skype: czeapek

 

Salutari

 

 

20190612_124214.jpg

20190612_124207.jpg

Salut zoliasi,

Am și eu aceeași problema la un Duster 4x4. Sint din Iasi.. Cei de la Service mi-au spus ca nu poate fi sudata deoarece e din aluminiu.. deși pe internet am găsit ca și aluminiu poate fi sudat.... iar prețul ei este de 11 milioane originala (mi se pare foarte scump).

 

Unde ai reușit sa o repari pe a ta cu manson cauciuc+colier tabla.

 

Am incarcat pozele mai jos


Putem vorbi la un telefon (0748840582) sau pe skype: czeapek

 

Salutari

 

 

20190612_124214.jpg

20190612_124207.jpg

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sudura in aluminiu necesita un echipament mai sofisticat (tig a/c) si experienta. Sigur gasesti pe cineva dispus sa te ajute la un atelier de prelucrari metalice. Dar eu as incerca solutia cu furtun + colier(e), ar trebui sa tina.

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sigur trebuie demontat, sudura ar trebui facuta circular. Teava e are diametru mic si probabil e subtire, deci dificil de sudat.

 

Editat de kyuss
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...