Sari la conținut

Iluminare comenzi clima


Postări Recomandate

La 03.12.2013 la 21:18, pcblayouter a spus:

Problema acestor beculete o puteti rezolva foarte usor schimband beculetele cu module cu leduri.

Aceasta operatie de schimbare a becurilor cu leduri o poate face orice persoana care are dorinta de repara singura. Nu necesita cunostinte de eletronica sau pistol de lipit.

Puteti sa pastrati culorea orignala, sa schimbati culoarea lumnii butoanelor sau chiar sa faceti combinatii de culori petru a identifca mai repede butoanele.

 

Aici puteti vedea cum se scimba becurile cu modle cu leduri

 

 

Aici puteti vedea parerile celor care au folosit aceasta metoda de schimbare a beculetelor cu leduri:

 

Duster:

http://forumduster.r...re-blocare-usi/

Sandero:

http://www.clubsande...ster-t1589.html

Logan:

http://www.daciaclub...ml#entry3953135

Salut. Ma interesează 2 module pt consola ac la duster ph2. Îmi poți lăsa unnr de tel sa dau adresa 

Acum 33 minute, Scanteie a spus:

Salut. Ma interesează 2 module pt consola ac la duster ph2. Îmi poți lăsa unnr de tel sa dau adresa 

La 19.04.2014 la 23:24, Teo_730 a spus:

 

O alternativa foarte simpla pentru modificarea iluminarii panoului de climatizare de la Duster este kitul de iluminare cu benzi de leduri.

 

 

Dupa multe teste si incercari am reusit sa gasesc cea mai buna modalitate de a ilumina consola de climatizare.

 

 

 

Kitul contine 15 leduri albastre si 6 rosii, 2 mufe T5 ce se monteaza in locul becurilor iar pe spatele benzilor cu leduri este lipita banda dublu-adeziva pentru o fixare mult mai sigura decat al lipiciului original al benzilor. Se pot face la comanda si alte culori.

 

 

 

Kitul se monteaza foarte simplu:
  • dezlipiti folia de protectie de pe banda dublu-adeziva
  • montati benzile cu leduri in pozitia indicata in imagini
  • introduceti mufele T5 in locul becurilor
  • daca nu se aprind ledurile inversati pozitia mufei T5 in soclu

 

 

Pretul
unui kit este de
30 lei
.

 

 

Va pot oferi si module pentru iluminarea butoanelor de la geamuri/ dezaburire/inchidere la pretul de
5 lei/buc
. Culori disponibile alb, albastru si mov.

 

 

In poze se poate sa se vada luminat neuniform deoarece pe acea serigrafie s-au facut multe teste si s-a deteriorat.

post-2835-0-45733600-1397938879_thumb.jpg

post-2835-0-18818200-1397938886_thumb.jpg

post-2835-0-12469500-1397938896_thumb.jpg

post-2835-0-62231600-1397938902_thumb.jpg

post-2835-0-55571400-1397938910_thumb.jpg

post-2835-0-83015200-1397938919_thumb.jpg

post-2835-0-57340300-1397938931_thumb.jpg

post-2835-0-83433900-1397938937_thumb.jpg

post-2835-0-20518700-1397938948_thumb.jpg

post-2835-0-84953900-1397938955_thumb.jpg

Salut ma interesează un kit pt consola ac la duster ph2. Îmi poți lăsa un nr de contact? 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 5 months later...
  • Răspunsuri 106
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Am reusit in sfarsit sa le pun cum vroiam. I-am cerut lui Marian inca un set, mi l-a trimis si mi-a dat bonus inca un led rosu. Cu ceva chinuiala pentru ca plasticele de la butoanele de geamuri nu s-a

Singura rezolvare cu rata maxima de succes este inlocuirea celor 2 becuri cu leduri. Un prestator de astfel de servicii care se respecta poate oferi garantie pe viata la o astfel de lucrare.   Daca

In aceasta seara am constatat ca la aprinderea luminilor partea stanga a comenzii de la reglarea fluxului de aer nu se mai aprinde iluminarea. Dupa ce am apasat pe AC si pe ventilatie luminile se apri

Posted Images

Ma poate ajuta cineva cum se demonteaza consola cu butoanele de climatizare la un Duster PH2 (2014)? S-a ars becul de la butonul de reglaj aer cald/rece. La Logan-ul din 2007 am desfacut de vreo 3 ori, dar consola de Duster pare un pic diferita si nu as vrea sa trag de chestii care se pot rupe. Presupun ca becul e la fel cu cel de pe Logan

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am reusit ieri sa schimb becul, in principiu se desfac acele margini prin tragere. Au acelasi sistem de cleme ca la Logan.  Doar ca am reusit sa ard o siguranta si cat am verificat care e cred ca am zapacit alta pentru ca imi sta aprins martorul de ESP in bord. Aveti idee care s siguranta pentru acest martor?  Nu gasesc in manual nici una care sa se refere la acel martor

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Scoate si verifica ochiometric fiecare.

Ce intelegi prin zapacit? Ai ars sau ai pus gresit?

Nu poate fi ceva scump, daca nu te descurci mergi la electrician service. 

Cu ESP ul nu-i de joaca.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Initial am facut scurt si am ars siguranta din greseala, apoi incercand sa identific care e am tot scos sa verific. La un moment dat am pus una in alta parte, pentru ca nu se mai aprindea nimic in bord. Am verificat asta seara fiecare siguranta si totul pare in regula, functioneaza totul la masina mai putin acel martor. Inclusiv comutatorul de ESP On/Off. E putin ciudat pentru ca unele sigurante nu corespund cu ce am in manual (de exemplu intr-un loc neutilizat - conform manual eu am de fapt siguranta pentru indicatoarele de bord).

Merg maine pana la reprezentanta, ma gandesc sa nu fi ramas vreo eroare memorata in calculator

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



  • Susține forumul

    Cumpără de la eMAG apăsând întâi acest buton

    și vei susține forumul.

    Recomandăm și PCGarage, Fashion Days, Elefant.ro, CEL.ro, F64, evoMAG, Libris, Flanco, Anvelope-oferte.ro

    De fiecare dată când dai mai întâi click pe unul din aceste linkuri de mai sus, iar abia mai apoi cumperi, ajuți forumul cu un mic comision care se întoarce în contul de afiliere.

  • Inregistrare/Autentificare

    Pentru a putea posta, te rugam sa te inregistrezi / autentifici.

  • ForumDuster.ro pe Facebook

  • Topicuri

  • Postări

    • Eu am cerut.o la predarea masinii.E o hârtie A4.
    • Intervalele si ce se schimba/verifica la revizii exista in fisa de intretinere pe care o primesti la cumparare. Cred ca poti sa ceri o fisa de la dealer inainte.
    • Pentru ca in curand se va face un an de cand ma dau cu Portocala Turbata, mi s-a parut momentul potrivit sa postez o statistica pentru pasionati.  Si avem asa: RCA pe un an B8, "decat" 1022 lei, CASCO 548 euro (2740 lei), ambele la Omniasig. In anul care a trecut am ars dupa bonurile de benzina 1406,25 litri de zeama de dinozaur, la un cost modic de 9979,66 lei. Raportat la cei 16900 km parcursi rezulta un consum mediu anual de 8,32 la suta de kilometri parcursi. Mi se pare decent, raportat la puterea motorului si la aerodinamica tip caramida. Dupa cum am mai spus, in momentele respective, comportamentul masinii in afara asfaltului e mai mult decat onorabil si stiu sigur ca poate mult mai mult decat sunt eu capabil sa cer de la ea. Motorul mi se pare in continuare cireasa de pe tort, silentios, rafinat, iar felul in care trage in sarcina este incredibil. Scaunele, chestia care mi s-a parut cel mai aiurea dupa ce am luat masina si imi amintesc ca la primul drum lung ma durea groaznic genunchiul drept si spatarul scaunului parea ca in loc sa ma sustina ma impunge... Din fericire ne-am impacat exact la timp pentru tura pe care am facut-o 6 luni mai tarziu prin Europa, in care n-am avut probleme nici dupa 600 km condusi intr-o zi. Despre comportamentul transmisiei integrale a masinii in off-road pot doar sa spun ca mi sa parut mai mult decat capabila pentru ce am cerut eu de la ea. Adica indiferent de coclaurile, dealurile sau noroaiele in care am bagat-o, a fost in stare sa ma scoata fara prea mare deranj ... Nemultumiri dupa un an, sunt putine, iar cele care sunt se leaga de comportamentul timoneriei, ambreiajului, transmisiei, (nu m-am prins inca care din cele trei e de vina) in situatii de condus "sportiv" cu schimbari rapide si agresive de trepte. Am avut o perioada destul de lunga dupa cumparare, cand mi se parea ca nu mai stiu sa conduc si aproape fiecare schimb de treapta era insotit de o smucitura!  Dupa multa lectura on-line am inteles ca nu sunt chiar prostul clasei la condus si ca mai sunt si altii care experimenteaza aceeasi problema!  Pana la urma am inteles cum "vrea" Dusterica sa fie condus si am facut pace! Iar acum ma bucur de el in fiecare zi chiar si in aglomeratia nebuna a Bucurestiului.
    • Salut. Știe cineva să îmi spună unde găsesc intervalul de revizii în garanție și ce anume se face? Am descarcat manualul dar nu am găsit ce caut. Încerc să îmi dau seama dacă e mai convenabil cu rate și totul inclus 5 ani.
×
×
  • Creează nouă...