Sari la conținut

Postări Recomandate

  • 2 weeks later...

Am intrat astazi pe site-ul Dacia din Marea Britanie si am observat ca tipul de echipare care va fi lansat va fi Access, Ambiance si Laureate.In echiparea Access vine nu mai cu motor pe benzina de 1.6 16v 4x2 sau 4x4, iar Ambiance si Laureate au nu mai motor diesel 1.5 dci 110 4x2 si 4x4.Dealtfel am gasit in specificatii ca pasagerii din spate vor avea sistem de ventilatie ( renumita suflanta ).Tot pe site am vazut ca vor lansa si noul Sandero.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca avem codurile acestor imbunatatiri cred ca pot fi comandate si de la noi.

am inteles ca dusterul din india se produce cu subansamblurile facute in ramanica.

am vorbit cu cineva care lucreaza la dacia pitesti si-mi spunea ca in india se exporta kiturile complete pentru duster, iar acolo se asambleaza,

adica cea mai mare parte a fabricatiei se face in ramanica.

adica-mi spunea ca indienilor li se da `mura in gura` si era cam suparat, pentru ca tot ce tine de fineturi se face tot in ramanica noastra.

cu alte cuvinte fabrica mama este tot la noi, si eu care credeam ca in india se face dusterul de la zero.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 6 months later...
  • 6 years later...

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


×
×
  • Creează nouă...