Sari la conținut

pretorian404

Ai fost la test drive cu Dacia Duster? Scrie aici!

Postări Recomandate

@Mugur: Ce model de Forester ai? Eu inainte de a lua duster-ul ma tot uitam si dupa forester 2.5 xt din 2007, insa m-am oprit din cautare deoarece m-am gandit ca poate duce la costuri mari de intretinere, atat ca si impozite, casco, consum, cat si daca pica ceva la el.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

SF 5, 2litri '1998, luat nou din showroom. Unul din alea 2 % cu cutii facute de Subaru cu blocarea diferentialelor din maneta.

Ironic e ca mi s-a oferit pe cutie mai mult decat mi s-a oferit pe masina, insa nici una nici alta nu sunt de vanzare.

Cu taxesi alte alea nu stiu cat e 2.5ul , insa ca intretinere ma bate doamne doamne daca zic ceva de asta. Pur si simplu nu am bagat nimic in ea...doar consumabile (ulei castrol, placute de frana si pishatul ala de spala parbrizul). ah, da. Si am schimbat bateria acum 4 ani. ultima distributie acum 124k km. cam fluiera o curea ca sa fiu sincer acuma...

Pe scurt, Foresterul e mai de autostrada/oras decat Dusterul si Dusterul e mai de poteci, paduri si rape decat Foresterul. Foresterul inca e numit afara caramida zburatoare; si 220 nu am prins eu cu el dar am poza cu 200 pe autostrada in germania cu el , nici nu dardaia masina in vreun fel. O sa mor convins ca Subaru e o mare firma si Foresterul e o mare masina.

Editat de mugur

Partajează acest post

Link spre post

E altceva cand il iei nou, si stii cum a fost utilizat, si cati km reali are.

Si mai e posibil ca cel pe care il ai sa fie mai fiabil decat modelele mai noi, iar cel din 2007 nu are nimic blocabil, nici hi-lo, cel putin modelul 2.5 xt. Posibil sa aiba lsd pe spate.

Insa are alta chestie - prinde 100km/h in 5.7 secunde... de aia mi-l doream - insa preturile la care am gasit nu mi-au convenit, iar km erau discutabili.

Oricum, am luat duster nou dci 4x4 si sunt chiar foarte multumit de el.

Editat de ambvision

Partajează acest post

Link spre post
Autentifică-te pentru a urmări asta