Sari la conținut

Adăugare maneta comenzi audio volan duster 2

Postări Recomandate

Are cineva vreo idee daca se poate adauga maneta pentru comenzi audio sau cum se numeste(pentru a raspunde de ex la telefon) la un duster 2 an 2019 care nu a venit cu maneta din fabrica?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La Duster ph3, se poate adăuga joystick-ul corespunzător dar:

1 - trebuie joystick + suport

2 - trebuie demontat volanul pentru a demonta cochilia de la volan

3 - dacă ai îndeplinit 1+2, vei putea prinde și însuruba ansamblul joystick+suport de ansamblul manetelor+spiră

4 - trebuie și cablajul între joystick și radio, mai ales că mașina e cheală

Link spre post

Ai vreo idee cum arata cablajul?

Tot caut la dezmembrări si zic ca e tot ansamblul cu semnalizare iar altii spun sa le trimit poza cu cablajul

Editat de t0rquemada
Nu cita ultimul post
Link spre post

Aaa 

Deci degeaba tot intreb si tot nu stia nimeni

Nu am stiut ca e integrat

Ai vreo schema electrica  sau ma poti ajuta cu realizarea lui contracost?

Editat de Mak
NU CITA ULTIMUL MESAJ!
Link spre post

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• Susține forumul

Cumpără de la eMAG apăsând întâi acest buton

și vei susține forumul.

Recomandăm și PCGarage, Fashion Days, Elefant.ro, CEL.ro, F64, evoMAG, Libris, Flanco, Anvelope-oferte.ro

De fiecare dată când dai mai întâi click pe unul din aceste linkuri de mai sus, iar abia mai apoi cumperi, ajuți forumul cu un mic comision care se întoarce în contul de afiliere.

• Inregistrare/Autentificare

Pentru a putea posta, te rugam sa te inregistrezi / autentifici.

• ForumDuster.ro pe Facebook

• Topicuri

• Postări

• To Convert MBOX Files to Outlook PST  Format? Then I would like to suggest you can also try ZOOK MBOX to PST Converter. the best MBOX to PST converter before import Outlook 2016–2013, 2010–2007, 2003, and so forth. You can convert MBOX files in batch, including attachments and other data items, to PST with the MBOX to Outlook converter.Additionally, any MBOX-based email client, including Thunderbird, Eudora, Apple Mail, Entourage, and 30 more, can have their MBOX files converted into PST format with this utility. Exporting MBOX files to PST format is the optimal solution. Without changing any data, it quickly convert MBOX to PST format so that MBOX emails can be saved in Outlook PST format. To convert an MBOX file to PST format, simply use the utility's free demo edition.  
    • Salutare si bine v-am gasit  Sunt proaspat posesor al unui duster  din 2015 motorizare reno 1.6 16v provenienta polonia  am 2 intrebari pentru voi poate ma puteti ajuta  1.care sunt sigurantele si/sau releul daca are de la proiectoarele de ceata fata,,,, prin toate manualele pe care le-am rasfoit in ultimele zile cautind informatia imi da siguranta cu nr 7 pt lampile de ceata spate  care functioneaza corect  dar nu reusesc sa identific releul sau siguranta pentru proiectoarele( care la mine refuza sa se aprinda) manualul pe care il am e in poloneza si nu ma ajuta  Eventual daca aveti un manual in engleza sau romana printabil ar fi grozav 2 frina de mina  este cel putin ineficienta ,  credeti ca schimbarea ferodourilor ar ajuta ? sau e doar chestie de reglaj  Masina a avut ceva indoituri pe la buza pragurilor si un pic de rugina dar le-am rezolvat  deasemeni i-am montat un kit de prodectie pt aripi si usi ce care cred ca va avea nevoie  pentru ca v-a vedea destul de des macadam si drumui rele in iesirile la pescuit  
    • Tocmai ca "semantica" nu este destul de clara referitor la "Acelasi comportament", de aceea am intrebat. Faptul ca  "ba mergeau prea repede, ba prea incet ..." pare diferit de "Am observat ca la Duster la actionarea stropitorului de parbriz pleaca prima data stergatoarele (pe uscat si mizerie) si apoi se actioneaza stropitorul. ...". 
    • Sintagma "Acelasi comportament..." nu este destul de clara ? Mai mult de atat, s-au inlocuit destul de multe mecanisme pe garantie tocmai din cauza acestui comportament. Data viitoare, comentariile de genul celui de mai sus, o sa fie sterse pentru ca semantica e destul de clara. Acum l-am lasat pentru a se intelege raspunsul. 
    • Referitor la "Acelasi comportament l-am avut si eu cu stergatoarele la un moment dat - ba mergeau prea repede, ba prea incet ..." deci mecanismul de actionare defect a generat faptul ca  plecau prima data (inainte) stergatoarele de parbriz si apoi se actiona stropitorul asa cum a scris colegul @ diadrian (pentru ca despre asta se discuta acum aici) ??
  • Creează nouă...