Sari la conținut

1.3 tce 150cp edc - motorizare/consum/accesorii


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 23
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Un alt lucru legat de trepte : când vei merge în service, dacă mașina va trebui să fie urcată pe elevator, acel elevator va trebui să fie de un anumit tip. Pentru că practic brațul elevatorului trebui

1. cateva consumuri si viteze medii din istoricul meu: Oradea-Tg. Mures si retur: 6,4L/100km / 65,8km/h - cam o treime din drum e autostrada Oradea - Cluj Napoca si retur: 5,4L/100km / 53,1k

uite si consum pe autostrada (de fapt doar 90% a fost autostrada) traseu: Oradea - Venetia si retur

Posted Images

da, daca vorbim de aceste viteze medii - este normal.

eu ziceam de cand ai drumuri lungi si autostrada ( ex - Ungaria, Grecia ba chiar si Bg). Cum sari de 100..110  se termina cu smecheria(nu zic de 200 km/h:) ci de 130 ..145 ( limita legala).

cand eram in rodaj am scos si sub 5  :). dar ala nu e mers.

oricum, cum ziceam, masina noua, moderna - consumul nu e un parametru pe care sa l "negociem". (daca era de consum se achizitiona varianta de 1 L cu gpl de fabrica).

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si s-o stăpânești sănătos !

Si eu detin acelasi motor dar cutie manuală si consumurile sunt aproximativ aceleași. Am 6300km si am avut consumuri intre 5% si 9% in funcție de condiții si stilul de mers. 

Avand in vedere lipsa de autostrazi la noi consumul este foarte bun daca se circulă regulamentar si cum spune si colegul cine urmărește consumul există varianta pe GPL.

Drumuri bune !

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da. Si vreo 4-500km cu vant din fata, in Slovenia la dus. La un moment dat eram la 7,8L/100km.

Am mers legal fara sa fortez si foarte mult cu cruise control. Aici si perechea pozei de mai sus.pereche.thumb.jpg.47552e1f5d6d844d96b69c343c6d0557.jpg

Editat de gic
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 1 year later...

Am masina de aproape 2 luni  si inca invat sa conduc modelul asta :) - mai ales cu etejarea cutiei de viteze ...

Duster 2022,  1.33 benzina, 150cp, 4x4.

Consumul realizat este mixt - preponderent exterior, condus normal spre sportiv. 

Pot sa ma declar multumit de consum, sper in timp sa mai reduc cate putin!

WhatsApp Image 2024-02-23 at 09.22.34_86aef893.jpg

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...