Sari la conținut

dust3radmin

Anvelope Offroad & All-Terrain AT

Postări Recomandate

am sa iau in considerare acest sfat, desi vad ca kitul de 2,5 este mai scump!!

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Shape of dome" se poate regla exclusiv din presiunea cauciucului. Rulajul pe secctiunea centrala a caii de rulare se face cu pres mare in cauciuc iar uzura marginilor are loc cand ai pres scazuta. Dupa un an de utilizare pe asfalt pot confirma ca aderenta pe ud este precara. In teren accidentat e cu totul alta discutie.

Partajează acest post

Link spre post

As vrea sa cumpar pentru masina urmatoarele jante si anvelope...astept pareri de la voi:

anvelope all season: Michelin CrossClimate XL 215/65 R16 102V

jante: Sparco Terra White Painted

M-am gandit la jante albe tinand cont ca masina de culoare albastru inchis si eu cred ca se vede frumos :)

Partajează acest post

Link spre post

BFGoodrich All Terrain KO2 235/70/R16.

Mașina are kit de suspensii Bilstein + H&R de la Mudster. În spate nu au fost necesare modificări. În față au fost scoase carenajele și făcute ușoare ajustări. Urmează să fie echipată cu niște carenaje făcute la comandă.

IMG-20180313-WA0003.jpg

• Like 3

Partajează acest post

Link spre post

@Radu80 cam tarziu raspunsul meu, probabil deja ai facut achizitia, Michelin CrossClimate XL 215/65 R16 102V mi-am pus si eu pe Duster dupa ce am mai avut un rand pe maina care am vandut-o.

Partajează acest post

Link spre post

Nu a venit tarziu raspunsul pentru ca inca nu am reusit sa iau o hotarare legat de modelul jantelor asa ca nu am luat inca anvelopele. Masina are in momentul de fata anvelopele all season Continental cu care vine din fabrica si la inceputul anului cand am fost la munte mi-am dat seama ca nu fac fata unde zapada este mai mare. Din cauza acestui lucru aveam mici indoieli daca sa imi iau Michelin CrossClimate XL 215/65 R16 102V all season, dar daca spui ca ti-ai luat de doua ori acest model banuiesc ca sunt bune si iarna :)

Partajează acest post

Link spre post

Salutare la toată lumea, am citit toate cele 75 pagini ale acestui topic  dar nu sunt lămurit încă de un lucru: pneurile BFGoodrich A/T au însemnul cu muntele și fulgul de zăpada, dar au și inscripționarea M+S pe ele sau nu?? Va mulțumesc anticipat.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga un comentariu

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.