Sari la conținut

Apa in habitaclu


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 191
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Scurgerea din dreapta era înfundată cu mâl și frunze

1 . Luat o lanternă 2. Ridici capota și prin plasticul de la ștergătoare, prin zona cu găurele (langă ax braț stergător stânga ) te uiți cu lanterna la scurgerea din stânga (aia din dreapta e sub

Fix ca la Logan II (parbriz comun, stâlp A comun): - demontat brațe ștergătoare -demontat plasticul de sub parbriz

Posted Images

Mac raspunsul este da.Apa intra datorita problemelor de fabricatie.Masticul gasit pe panou era de buna calitate si se lipea foarte bine dar totusi apa isi facea loc.Ca sa nu risc am cumparat mastic original Renault si clipsuri pt.panou ca am gasit vreo 10 lipsa.Masticul este elastic si va ramane elastic in functie de temperatura de afara asta am vrut sa precizez Mac.Apropo clipsurile portocalii costa 9 lei buc.Operatia pt.cele 4 usi dureaza cam 10 ore.

O zi buna va doresc.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 2 months later...

Da, am scris pe pagina anterioara.

Poza a doua pusa de mine e chiar crapatura de la masina mea.

Nu am avut chef de service si am pus silicon de geamuri termopan pe locul crapat. De cand am pus silicon, e uscat locasul din stanga.

Daca mai ai garantie, mergi in service.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 20/01/2019 at 20:56, emilian_rks said:

Da, am scris pe pagina anterioara.

Poza a doua pusa de mine e chiar crapatura de la masina mea.

Nu am avut chef de service si am pus silicon de geamuri termopan pe locul crapat. De cand am pus silicon, e uscat locasul din stanga.

Daca mai ai garantie, mergi in service.

Multumesc pt raspuns, am sa verific, oricum masina are 9 luni doar, dar parca am mai multa incredere in cum pot rezolva eu problema

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 2 weeks later...

Am avut aceeasi problema pe care am descoperit-o in 2015 la trei luni dupa ce am luat masina. Cauza: o crapatura aproape insesizabila in santuletul cu mastic aratat in foto de mai sus. Au spus ca mi-o repara in garantie dar nu am avut timp si incredere deoarece trebuie revopsit coltul acela. Rezolvarea a fost simpla: am lipit in santuletul respectiv, in partea din spate peste crapatura o fasie de folie din aceea care se pune pe geamuri. Dupa trei ani bucatica de folie rezista iar apa in portbagaj nu am mai avut. Daca vrei sa te convingi ca acolo e problema, atunci cand masina e uscata, toarna incet dintr-o sticla de jumate, apa in partea din spate a santuletului pe urma verifica in spatele plasticului negru de la stop. Nu mi-a venit sa cred cum printr-o crapatura de 1 cm si de grosimea unui fir de par se poate umple portbagajul intr-o jumatate de ora de mers prin ploaie torentiala.

Editat de dacian
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 1 year later...

Domnilor,

La usile spate ( ambele) apa scursa de pe plafon intra IN chederul de pe rama usilor spate. Daca masina nu e perfect dreapta, apa nu se scurge. Cand deschid usile spate, toarna o cana buna de apa ce se scurge in zona montantului B.

Lipseste ceva la chederul meu, un dop superior sau asa e si la voi ?

Ambele chedere sunt la fel la masina mea, sunt deschise in partea superioara. Apa nu intra in cabina, dar mi se pare ciudat sa am chederele pline de apa la fiecare ploaie/spalare....

20200616_141148.jpg

Editat de claus
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Mak pinned this topic

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...