Sari la conținut

Înlocuire halogen cu led


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 49
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Farurile de Duster HJD ph2 nu sunt plug&play pe Duster HJD, iar dacă pui led pe un Duster HJD vei avea erori pe circuitele alea și în anumite cazuri și alte probleme. S-a mai discutat, trebui

Philips Ultinon Pro3101 Headhight 19W 6000K LED-HL[˜H1] T3 EE

Gata am reusit si eu sa montez led pe faza lunga si cel mai important am reusit sa fac frina  sa functioneze cu becuri led fara nici o modificare cu rezistente , rezistoare ,etc. Acum sper sa si tina

Posted Images

  • 1 month later...

Deci nu apare eroare in bord ? pe spate ,pe frina am incercar 4 feluri de led si tot nu am reusit sa gasesc ceva sa mearga singurele care au functionat dupa 2 saptamini sau ars !!!

Pt un Duster din 2022 este exact la fel, nu o sa fie probleme  ?!

 

Mersi, Ovidiu.

 

Se vor potrivi acestea ?  Pro3101

s-l1600.jpg

Editat de ow3x3xpr3ss
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe faruri led atât scurta cât și lungă nu dau erori. Pe spate am lampi facelift de duster 2022 și nu am de gând sa mai pun led pe frână și semnal . Sunt ok asa.

Astea din poze sunt h1 . Bănuiesc ca se potrivesc dar pentru montaj trebuie sa pui întâi adaptorul de plastic de pe el în soclul farului apoi pur și simplu împingi ledul în suport. Altfel ventilatorul nu îți permite să pui blocajul ăla din sârma.  

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu pe frana folosesc de doi ani din acestea 

https://www.aliexpress.com/item/32963560706.html?spm=a2g0o.order_detail.0.0.3e18f19cLx4nMV

si nu s-au ars.

Pe semnalizare din acestea 

https://www.aliexpress.com/item/4001072738820.html?spm=a2g0o.order_list.0.0.754918028Kkoqm

cu rezistente de balast pentru compensarea consumului de curent, si tot nu s-au ars.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe semnalizare am si inca functioneaza si spate si lateral,cu frina nu am reusit dar am sa le comand si pe acestea , doar daca nu trebuie sa pun rezistență, functioneaza cele pt frina fara nici o modificare ?  citi bani am aruncat deja pe becuri aste e nimic chiar daca nu o sa funcționeze  si am sa iau si becurile pt faza lunga . 

 

Mersi mult , amândurora! 

Editat de Mak
NU CITA ULTIMUL MESAJ!
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...