Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 19
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Zile cu activitate crescuta

Top participanti la discutie

Postari populare

11 daca mergi numai in oras nu e exagerat (depinde si de oras si de cum si unde mergi). Daca nu -- posibil sa ai probleme pe undeva -- in regim mixt masina nu are cum sa consume 11. Regim mixt, i

Succes si sa ne anunti ce iese! 

La km acestia e foarte posibil sa fie niste uzuri in sistemul de alimentare, depinzand foarte mult de motorina cu care a functionat masina si regimul de exploatare. Poate sa inceapa sa apara si span f

Verificarea  uzurii injectoarelor este un test specific, bineinteles. Si, dupa cum ti-am spus, se face un test de debit pe returul injectoarelor. Daca mergi la un service de injectoare ( care cu siguranta exista si in Baia Mare), stiu cei de acolo ce au de facut, daca le spui ca ai consum mare

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 2 years later...

Bună dimineața, Am un Duster 1.6 115cp SCE 4x2 2018 doar 48.000km cumpărat la mâna a doua in Noiembrie 2023 as vrea să știu dacă consumul in modul ECO este normal de 12-13 %  !!!  Sincer m-am cam speriat. Va mulțumesc   

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Consum mai mare de 8, 8,5% eu nu am vazut pe Dusterul meu (si asta nu in mod ECO).
Vorbesc de consum pe computerul de bord.
Locuiesc intr-un orasel micut si nu merg doar urban.
Daca esti din Bucuresti, probabil e normal consumul mentionat de tine, dar nu iti pot confirma.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Trăiesc și muncesc în Germania de peste 10 ani, dar nu știu ce a fost în capul meu să îmi cumpăr Duster benzinar atâta timp cât eu sunt Fan Diesel.

Mă surprinde faptul că la semafor când aștept turometru oscilează foarte ușor și cu motorul cald sta la 6000-7000 rpm.

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta cu siguranta NU e in regula. 
As merge intr-un service si as face niste verificari.
Nici consumul nu e ok si nici faptul ca iti sta asa turat motorul la ralanti.

Editat de Mak
NU CITA ULTIMUL MESAJ!
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...