Sari la conținut

Duster facelift 2021


Postări Recomandate

Salut. Va scriu despre o problema cu alimentarea la pompa.  De cand am masina fac plinul tot timpul pana sare pompa prima data. In general au intrat intre 39 si 43 litri in functie de km parcursi de la ultima alimentare. 

Ieri am alimentat la fel ca pana acum si m.am trezit cu motorina pe afara fara sa fi sarit siguranta pompei. La ultima alimentare au intrat 43 litri iar ieri pe la 41,2 a dat pe afara fara sa imi dau seama. Este a doua oara cand mi se intampla, asa am patit si acum 1 luna fix la aceeasi pompa. 

Ma gandesc ca problema este de la pompa , fiind a2a oara cand se intampla. 

Ar mai putea fi vreo cauza legata de masina ?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 48
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Salut. De vineri am intrat in posesia dusterului, 1.5dci, 4wd, dupa cca 2 luni jumatate de asteptare. Dupa primii 500 de km sunt foarte multumit de masina. Este silentioasa, trage foarte bine, mult ma

aoleu, ulei si filtre la 26718 km ?:(   eu n-am sarit de 10k la niciun schim. ba chiar la ultimul la 8800

Ideea e alta, mașina nouă are garanție, garanție condiționată de efectuarea reviziei (lor) la o reprezentanță agreata Dacia (dacă e doar un service agreat RAR dar neagreat Dacia e egal cu zero, pierzi

Posted Images

  • 2 weeks later...

Salut. Va atasez un raport de calatorie dupa un drum mai lung facut de la Sibiu in Nisipurile de aur si retur. Ca si ruta am ales sa merg pe valea oltului, A1, bucuresti, A2, dn pana la vama veche si apoi restul de dn in bulgaria.

Per total au fost aproximativ 1251 km :

 660 km de autostrada , mers aprox cu 120-130 km/h;

valea oltului 80 km/h, max 90 pe unele portiuni , fiind si putin aglomerat

in bucuresti cam 60 de km parcursi,

iar pe restul de dn mers cu cca 90 km/h.

20220710_135519.jpg

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 2 weeks later...

Salut! Ieri mergand spre casa mi.a aparut pe bord mesajul "umpleti pneuri si reinitializare" si mi s-a aprins si becul din dreapta jos.

Am verificat rotile si nu mi s-a parut nimic suspect. Am mers apoi cu ea sa verific presiunea si cel de acolo mi-a spus ca aveam presiune cam mare in toate rotile.(cam 2,7) Mi-a reglat pe toate 4 rotile la 2,5. Am resetat apoi mesajul si mi-a disparut martorul. 

Martorul si mesajul apar si de la presiune prea mare ?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am facut 2.4 pe toate rotile. Nu se aprinde nimic. La fel si daca fac 2.0 pe toate rotile. 
Senz masoara diferente de rotatii dintre roti. Cand una e 2.5 si restul 2.0 sau 3.0 sigur se va aprinde. 
Poti merge cu 1.5 toate sau 3.00 toate nu se va aprinde daca asa ii dai tu sa le memoreze…..abia cand una va fi mult peste sau sub ceea ce a memorat se va aprinde. 

  • Like 1
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Mak locked this topic
Vizitator
Acest topic este închis. Vă rugăm să deschideți un topic nou dacă doriți să postați pe forum.
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...