Sari la conținut

Duster facelift 2021


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 48
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Salut. De vineri am intrat in posesia dusterului, 1.5dci, 4wd, dupa cca 2 luni jumatate de asteptare. Dupa primii 500 de km sunt foarte multumit de masina. Este silentioasa, trage foarte bine, mult ma

aoleu, ulei si filtre la 26718 km ?:(   eu n-am sarit de 10k la niciun schim. ba chiar la ultimul la 8800

Ideea e alta, mașina nouă are garanție, garanție condiționată de efectuarea reviziei (lor) la o reprezentanță agreata Dacia (dacă e doar un service agreat RAR dar neagreat Dacia e egal cu zero, pierzi

Posted Images

Un prim jurnal de calatorie pe computerul de bord  dupa primii 1000 km, facuti in mare parte pe drum national, cam 250 autostrada si 100 km oras. Consumul poate este relativ, probabil ca putin mai mare fata de cb, inca nu am facut un calcul la pompa. 

20211228_124226.jpg

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 2 weeks later...

Mergi foarte linistit si cursiv din ce apare acolo

Consumul e f bun insa nu prea se intalneste in conditii normale de exploatare.

  • Like 1
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da. In mare parte km au fost facuti pe drum national, cu limite de viteze si cu localitati, unde pe mici portiuni am mers cu  100 -110, in rest viteza fiind 80-90 km/h iar in localitati cam 60.

Un plin facut pana a sarit pompa prima data m-a tinut 812 km, iar apoi am alimentat chiar inainte sa se aprinda becul (mai era o mica dunga pana la ultimul interval) cu 41,10 litri. Deci la un calcul ar fi cca 5,1 l/100 cat arata si pe cb. 

In rest f multumit de masina. :thumbsup:

 

  • Like 1
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da. asa am scos si eu pe 1.3 150CP 4x4 cand mergeam in rodaj, la fel, nationale, mers legal

 

cand am intrat in regim "normal"( ex - mers Bucuresti - Peloponez si retur, remorca cu scuter ) am ajuns si pe la 11..12

pe bord in urcari pe la 130 km/h ajungi si pe la 25l/100.

 

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 1 month later...
  • Mak locked this topic
Vizitator
Acest topic este închis. Vă rugăm să deschideți un topic nou dacă doriți să postați pe forum.
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...