Sari la conținut

Temperatura ridicata buton dezaburire

Postări Recomandate

De anul trecut de cand am intrat in posesia unui Duster pe motorina din 2011, am observat ca butonul de dezaburire se incalzeste anormal. (Referinta sunt celelalte comutatoare similare din panoul). Dar ieri mi s-a parut ca e mult prea cald. 

Voi incerca sa fac rost de un termometru varianta pentru gatit si verificat temperatura carnii, dar pana atunci, a mai observat cineva acest lucru? 

Butonul functioneaza fara probleme, in vara am trecut de la radio la Media Nav si nu am observat ceva anormal la acel buton. 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 1 month later...

Da, stiam ca au beculet, dar totusi era ceva in neregula fata de celelalte. Actionarea geamurilor, inchiderea centralizata erau caldute, dar cel de dezaburire era fierbinte. 

Astazi m-am ocupat si am luat un buton de la dezmembrari, nu ii functioneaza beculetul, dar asta nu ma afecteaza asa tare. 

In schimb am descoperit o posibila cauza pentru problema mea. 
Iata cum arata intrerupatorul fata masca. 

9CEA7049-AF20-400C-A553-6AB3F465288A.thumb.jpeg.51f30e25f6a33d03e92a08c063c53e43.jpeg

Link spre post

E normal, bec de 1W și mers frecvent (chiar și când situația nu o impune) cu lumini (poziții) aprinse duc la ce se vede în poză

• Like 1
  • Mulțumesc! 1
Link spre post

ce raspuns fain si diplomat. din pacate la cum arata masinle in trafic..nu cred ca merge cu asa ceva. peste jumatate din "soferi" habar n-au cum se folosesc corect luminile.

Link spre post

Tipul ăla de buton e proiectat pre 2000, și ulterior luat de pe raftul cu piese și adăugat la Logan I apoi la Duster ph1. În anii ăia (2000, nu 2004 sau 2009) cine mergea permanent cu luminile aprinse ?

Link spre post

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• Creează nouă...