Sari la conținut

probleme vopsea duster


Postări Recomandate

eu nu am puncte pe plafon dar este singura masina la care am vazut, in anul de gratie 2019 broboade de vopsea acolo unde se termina aripa si incepe spoilerul fata sub linia farurilor ! Am observant maiastra lucratura in prima zi cu soare, cam la o luna dupa achizitie. Jur ca nu am mai vazut asa ceva pe o masina, cel putin nu masina noua. Hai ca la una vopsita cu bidineaua…

Habar nu am cum trateaza oamenii astia caroseriile inainde vopsire...personal nu ma deranjeaza, dar ramane acel DAR.....

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 84
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Vopseaua originala, din fabrica, e buna, maimutele de la reprezentante nu sunt in stare sa revopseasca.

100% e de la lichidul de parbriz. Nu mai folosi mizerii ieftine luate din supermarket-uri si ia-ti lichidul de la statiile peco, cel de la OMV de exemplu e foarte bun. Sunt mai scumpe dar mult mai de

azi am fost in service sa schimb un deflector aer care se afla in partea de los a radiatorului sa spart in urma unui inpact cu un ciine cu aceasta ocazie am observa o problema la aripa din spate sari

Posted Images

Si nu prea te baga in seama in reprezentanta, vocea clientului iti arunca un mail scurt in care iti spune ca acele puncte se datoreaza factorilor externi... Personal sunt dezamagit de atitudinea Dacia.

Editat de duster17
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 8 months later...

Am ai eu problema cu vopseaua  crapata in acea zona.Am inteles ca sub vopsea este un cordon de mastic.Am fost la garantie si m.au dezarmat cu explicatia.Chiar daca remediem tot o sa crape vopseaua.E adevarat sau e doar o metoda sa scape de client?Am constatare saptamana viitoare.Ce nu am inteles..nu ramane masina pentru remediere?Pun si o poza cu locul afectat..

20200629_083248.jpg

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 3 months later...

Cum se mai prezinta acele fisuri in vopsea din iunie si pana acum? Se pare ca toate Dusterele au problema asta inclusiv  ph3 si mai ales pe partea stanga. In grupurile de pe facebook, unii sau dus si au rezolvat pe garantie, s-a inlocuit masticul si s-a vopsit zona respectiva. Aceasta problema am avut-o si eu la Logan, dar a aparut mult mai tarziu, cred ca dupa vreo 10 ani. Totusi nu este normal ca o masina luata de doar cateva luni sa apara acele crapaturi, inteleg ca, caroseria lucreaza, dar... Am vazut Dustere noi noute, nelivrate catre cumparator si deja aveau crapaturi in zona respectiva. Pe forumul renault, la un user chiar a ajuns sa-i intre apa in masina prin acea zona.

Editat de jelly
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...